Suriyeliler gönderilecek mi? Göç İdaresi'nden açıklama geldi

Suriye’deki iç savaş nedeniyle Türkiye’ye göç etmek zorunda kalan Suriyelilerle ilgili son dakika gelişmesi yaşandı. Vatandaşlar, Suriyeliler sınır dışı edilecek mi? Sorusu sorulmaya başlamıştı. İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürü Abdullah Ayaz, şehirde kayıtlı olmayan Suriyelilerle ilgili açıklama yaptı.

Suriyeliler gönderilecek mi? Göç İdaresi'nden açıklama geldi

Göç İdaresi Genel Müdürü Abdullah Ayaz, an itibariyle kimliği olan fakat başka illerde kaydı bulunan Suriyelilerle ilgili bir gözaltı, geri gönderme merkezine alma, sınır dışı edilmenin söz konusu olmadığını, kendilerine verilen süre içerisinde kayıtlı oldukları kentlere dönmeleri gerektiğini söyledi. 

Kaydı olmayan suriyelilerin de kamplara sevk edilip orada kayıt alınma işlemlerinin yapıldığını söyleyen Göç İdaresi Genel Müdürü, suriyelilerin sınır dışı edilmesi gibi bir durumun söz konusu olmadığını söyledi.  Kayıtsız suriyelilerin ivedilikle ülkelerine gönderildiğine yönelik sosyal medya ve çeşitli basın yayın organlarında çıkan haberlerin gerçekleri yansıtmadığını söyleyen Göç İdaresi Genel Müdürü, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun konuya ilişkin açıklamalarını hatırlatarak, bunu daha önce de defalarca anlattıklarını, hukuki olarak suriyelilerin savaş bölgesine gönderilemeyeceğini ifade etti.

KANALMARAS.COM - ANKARA 

Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2019, 13:05
YORUM EKLE

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.