Sokağa çıkma yasağı ilan edildi!

Diyarbakır'ın Lice kırsalında 2 mahalle ve bağlı 5 mezrada terör örgütü PKK'ya yönelik operasyon nedeniyle sokağa çıkma yasağı ilan edildiği öğrenildi.

Sokağa çıkma yasağı ilan edildi!
banner150

Valilikten yapılan açıklamada, Lice'de dağlık ve ormanlık alanda  faaliyet yürüten, aralarında örgüt yöneticilerinin de bulunduğu değerlendirilen  PKK'lı teröristler ve iş birlikçilerinin etkisiz hale getirilmesi, sığınak,  barınak, depo alanları, uçaksavar mevzilerinin tahrip edilmesi ve malzemelerin  ele geçirilmesi amacıyla operasyon düzenleneceği belirtildi.

Operasyon icra edilen bölgelerde halkın can ve mal güvenliğinin  sağlanması ve sivil vatandaşların zarar görmemesi amacıyla, Lice ilçesine bağlı  Birlik ve Şenlik köyleri ile Miaran Komu, Kılaraş Komu, Şakan, Ayaz, Akçapınar  mezralarında saat 06.00'dan itibaren geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya  kadar sokağa çıkma uygulanacağı ifade edilen açıklamada, yasağa uyulmasının  vatandaşların can ve mal güvenliği yönünden önem taşıdığı kaydedildi.
 

KAYNAK: AA

Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2018, 08:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.