Soğuk ve yağışlı hava geliyor

Meteolojik tahminlere göre, bugün ve yarın Kahramanmaraş'ta açık ve çok bulutlu bir hava yaşanacak ve sonrasında ise sağanak yağmurlar başlayacak.

Soğuk ve yağışlı hava geliyor
banner150

 

Kahramanmaraş, çarşamba gününden başlayarak yeniden soğuk ve yağışlı havaya teslim olacak.

 

Meteolojik tahminlere göre, bugün ve yarın Kahramanmaraş'ta açık ve çok bulutlu bir hava yaşanacak ve sonrasında ise sağanak yağmurlar başlayacak. Bugün en düşük sıcaklık 3, en yüksek sıcaklık 15 derece olacak. Yarın da yine açık ve bulutlu bir havanın olacağı Kahramanmaraş'ta hava sıcaklığı en düşük 2, en yüksek 15 derece olacak. Kahramanmaraş bugün ve yarın adeta yazdan kalan günleri yaşayacak.

 

ÇARŞAMBA GÜNÜ SAĞANAK VAR

 

Tahminlere göre, Kahramanmaraş hafta ortasından itibaren yurt genelinde olduğu gibi sağanak yağışlara ve nispeten soğuk bir havaya kavuşacak. Çarşamba, perşembe ve cuma günleri sağanak yağışın görüleceği Kahramanmaraş'ın merkez Onikişubat ve Dulkadiroğlu ilçelerinde hava sıcaklığı en düşük 0, en yüksek 13 derece olacak.

 

İŞTE YURTTA HAVA DURUMU

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre; İstanbul ve İzmir başta olmak üzere yurdun birçok yerinde sağanak yağış bekleniyor.

 

 Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre; Marmara'nın batısı, Kıyı Ege, İç Anadolu'nun doğusu, Orta Karadeniz, Doğu Anadolu'nun batısı, Bursa, Yalova, Manisa, Mersin, Gümüşhane, Bayburt, Erzurum, Kars, Ağrı, Iğdır, Muş ve Bingöl çevreleri ile öğle saatlerinde Adana'nın kuzey, gece saatlerinde Antalya'nın Kaş ve Kale ilçelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

 

Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara'nın batısı, Kıyı Ege, İç Anadolu'nun doğusu, Orta Karadeniz, Doğu Anadolu'nun batısı, Bursa, Yalova, Manisa, Mersin, Gümüşhane, Bayburt, Erzurum, Kars, Ağrı, Iğdır, Muş ve Bingöl çevreleri ile öğle saatlerinde Adana'nın kuzey, gece saatlerinde Antalya'nın Kaş ve Kale ilçelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

 

Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak, Kayseri, Sivas, Gümüşhane, Bayburt, Erzurum, Kars, Ağrı, Muş, Bingöl, Erzincan ve Tunceli çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

 

Sabah ve gece saatlerinde İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı ile birlikte iç ve doğu bölgelerde yer yer pus ve sis hadisesi görüleceği tahmin ediliyor.

 

Hava sıcaklığının; yağış alan yerlerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemi bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.Rüzgarın ise, genellikle değişik yönlerden hafif, yağış alan yerlerde yağış anında yer yer orta kuvvette (20-40 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2015, 08:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.