Şırnak'tan kara haber: Şehit sayısı 3'e yükseldi

Şırnak'ın Silopi İlçesi'nde güvenlik güçleriyle teröristler arasında çıkan çatışmada ilk belirlemelere göre 1 asker şehit oldu, 3 asker yaralanmıştı. Hastaneye kaldırılan yaralı askerlerden ikisi tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Çatışmada şehit olan askerlerin sayısı 3'e yükselmiş oldu.

Şırnak'tan kara haber: Şehit sayısı 3'e yükseldi

Şırnak Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre, Silopi ilçesi sınırlarında bulunan Kösreli köyü bölgesinde Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) çalışanlarının emniyetini almak ve bölgede bulunduğu değerlendirilen PKK'li teröristlere yönelik "Şehit Güvenlik Korucusu Süleyman Tosun" operasyonu düzenlendi.

Açıklamada, “Çakırsöğüt Jandarma Komando Tugay Komutanlığı unsurları ile bölücü terör örgütü mensupları arasında çıkan çatışmada 2’si ağır 3 kahraman jandarma personelimiz yaralanmış olup 1 kahraman jandarma personelimiz şehit olmuştur. Aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve yüce milletimize başsağlığı, yaralı personelimize acil şifalar diliyoruz. Bölgede operasyonlara kararlılıkla devam edilmektedir” denildi.

Ancak ilerleyen saatlerde şehit düşen evlatlarımızın sayısının 3'e yükseldiği açıklandı. Yapılan son açıklamaya göre şehit sayısı 3’e yükselirken, 1 asker ise yaralı olarak hastaneye kaldırıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.