SGK'da video konferans ile eğitim

SGK konferans salonunda Kahramanmaraş’ta bulunan resmi dairelerin insan kaynakları servisinde çalışanlara video konferans yöntemi ile eğitim verildi.

SGK'da video konferans ile eğitim

 

Kahramanmaraş Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü (SGK) diğer kurumların İnsan Kaynakları Bölümü'nde çalışan personeline 'video konferans eğitimi' sundu.

 

 

 

SGK konferans salonunda Kahramanmaraş’ta bulunan resmi dairelerin insan kaynakları servisinde çalışanlara video konferans yöntemi ile eğitim verildi. SGK Emeklilik Hizmetleri Genel Müdürlüğü Kamu Görevlileri Ödemler Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen eğitime Kahramanmaraş’tan 34 kişi katılmış olup, eğitimde 21/04/2005 tarihinde yasalaşan 5335 sayılı Kanunun 30 uncu maddesi kapsamında emeklilerin yeniden çalışmaya başlaması durumunda gerek SGK gerekse kamu kurum ve kuruluşlarınca yapılması gerekenlerin anlatılarak bilgilendirilmesi, aylığının kesilmesi gereken emeklilerin tespitinin yapılarak yersiz ödemelerin önüne geçilmesi ve mağduriyetlerin giderilmesi konuları anlatıldı.

 

 

Eğitim sonunda katılımcıların soruları cevaplandırıldı ve katılımcılara eğitim slaytı verildi.  Eğitimle ilgili olarak açıklama yapan SGK İl Müdürü İsmail Balakan “ Video konferans yöntemi ile yapılan bu eğitimle eğitim konusu ile ilgili en yetkili ve bilgili kişilerle uygulamayı yapacak kişileri bir araya getirmiş olduk. Bu eğitimlerle hem kurumlar arası uygulamada birlik sağlanmış olacak hem de emekli sandığı emeklisi olup da yeniden kamu kurumlarında çalışanlarım mağduriyet yaşamaları önlenmiş olacak” dedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2015, 09:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.