SGK yapılandırmasında başarı

SGK Kahramanmaraş İl Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, yapılandırma süreci başarıyla tamamlandığı belirtildi.

SGK yapılandırmasında başarı
banner150

 

6552 sayılı Kanunla getirilen Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) borçlarının yapılandırılması ilişkin süreç başarıyla tamamlandı.

 

SGK Kahramanmaraş İl Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, yapılandırma süreci başarıyla tamamlandığı belirtilerek "01.10.2014 - 02.02.2015 tarihleri arasında 6552 sayılı Kanunla getirilen SGK borçlarının yapılandırılması ilişkin süreç başarıyla tamamlandı. Bu süre içerisinde 22.000’e yakın müracaat oldu, yaklaşık 300 milyon TL borç yapılandırması yapıldı ve bu yapılandırılan borçların 40 milyon TL’si tahsil edildi" denildi. Açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

 

"Genel Sağlık Sigortasına (GSS) tabi yaklaşık 10.000 kişinin halen gelir testi yaptırmadığı tespit edilmiş olup, bu sebeple Kuruma re’sen borçlu olduklarından yapılandırmadan faydalanmak için son başvuru tarihi olan 30 Nisan 2015’e kadar gelir testine başvurarak borçlarını yapılandırmaları gerekmektedir. Yapılandırma sürecinde özveriyle çalışan personellerimiz için İl Müdürlüğümüz bahçesinde kokteyl düzenlendi. Vatandaşlarımızın katıldığı kokteylde ikramlar yapıldı."

 

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2015, 10:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.