Seyyar satıcı ekmek buçağı ile zabıtaya...

Ordu'da Seyyar satıcılık yapan bir vatandaş ile zabıta arasında yaşanan gerginlikte seyyar satıcının terazisini almak isteyen zabıtaya seyyar satıcı ekmek buçağı ile direndi.

Seyyar satıcı ekmek buçağı ile zabıtaya...
banner150

Ordu'nun Altınordu, Ünye, Gürgentepe ve Fatsa İlçeleri'nde Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekiplerinin son zamanlarda seyyar satıcılara yönelik çalışmaları şiddete varan boyuta ulaşması vatandaşların tepkisini topladı. Merkez Altınordu'ya bağlı Süleyman Felek Caddesi'nde seyyar satıcı V.P. (30) tezgahındaki teraziyi almaya çalışan zabıtaya bıçakla direndi. V.P.'nin elindeki bıçağı almaya çalışan zabıtalardan birinin parmağı kesilerek hafif yaralandı. Zabıtanın şikayeti üzerine V.P. bölgeye gelen polis tarafından gözaltına alındı. Seyyar satıcı, ifadesinin ardından çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest kaldı.

Fatsa İlçesi'nde dün meydana gelen bir başka olayda da seyyar satıcı 54 yaşındaki Nihat Karabayır'ın zabıta tarafından dövüldüğü iddialarına ilişkin ise Büyükşehir Belediyesi tarafından yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada, zabıtanın seyyar satıcıyı dövmediği, Çalışma Usul ve Esasları'nı belirleyen Belediye Zabıta Yönetmeliği'ne göre hareket edip çalışma yaptığı, kanunlarla kendisine verilen görevlerin yerine getirildiği belirtildi. 
 

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2017, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.