Seyahat izin belgesi başvuruları e-Devlet'ten yapılabilecek!

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi'nden yapılan açıklamaya göre; seyahat izin belgesi başvuruları e-Devlet'ten yapılabilecek. Başvurunun sonucu ise kısa mesaj olarak vatandaşa gönderilecek

Seyahat izin belgesi başvuruları e-Devlet'ten yapılabilecek!
banner150

Seyahat izin belgesi için başvurular artık e-Devlet'ten yapılabilecek. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi'nden yapılan açıklamada "Koronavirüs tedbirleri kapsamında seyahat edecek vatandaşlarımızın  artık kaymakamlıklara gitmesine gerek kalmadı. Seyahat İzin Belgesi  başvuruları e-Devlet Kapısında. " denildi.

Başvuru süreci şu şekilde olacak:

1- e-Devlet Kapısı üzerinden başvurunuzu yapınız.

2- Başvurunuz Seyahat İzin Kuruluna iletilecek ve Kurul tarafından  değerlendirmeye alınacaktır.

3- Seyahat İzin Kurulu tarafından yapılan değerlendirme sonrasında  başvurusu sahiplerine “Başvurunuz kabul edilmiştir" veya “Başvurunuz  ret edilmiştir" şeklinde SMS üzerinden bildirim yapılacaktır.

4- Başvurusu kabul edilen vatandaşlar, otogar veya havaalanlarında  oluşturulan Başvuru Masalarından T.C. Kimlik Numarası ile  doğrulamaları yapıldıktan sonra kabul edilecektir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.