Şehitler FİDAN ile yaşayacak

KSÜ Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümü öğrencileri tarafından Onikişubat İlçesindeki Avşar Kampüsü içerisinde Çanakkale Zaferi’nin 100. yıl dönümü nedeniyle şehitler adına 100 ceviz fidanını toprakla buluşturuldu.

Şehitler FİDAN ile yaşayacak

 

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Ziraat Fakültesi öğrencileri, Çanakkale şehitleri adına 100 ceviz fidanı dikti. 

 

 

 

KSÜ Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümü öğrencileri tarafından Avşar Kampüsü içerisinde Çanakkale Zaferi’nin 100. yıl dönümü nedeniyle şehitler adına 100 ceviz fidanını toprakla buluşturuldu. KSÜ Rektörü Prof. Dr. Durmuş Deveci’nin de yer aldığı törende öğrenciler, diktikleri ceviz fidanlarının üzerine şehitlerin adının yazıldığı plakaları yerleştirdi.

 

 

Fidan dikim töreninde konuşan Rektör Deveci, "Eğer onlar o gün, o savunmayı yapmasalardı, belki biz bugün buralarda olmayacaktık. Her vilayeti temsilen bir şehit adına 100 fidan dikiyoruz" diye konuştu. KSÜ öğretim üyesi Doç. Dr. Mehmet Sütyemez ise, cevizin insan sağlığı açısından önemine dikkat çekerek, her insanın hayatı boyunca yaşı kadar fidan dikmesi konusunda tavsiyede bulundu.

 

 

Fidan dikim töreni, şehitlerin isimlerinin tek tek okunması ve öğrencilerin ‘burada’ tekmilleri ile sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2015, 10:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.