Şehit mezarı alevden etkilenmedi

Muğla'da 700 hektarlık bir alanla 62 konutu küle döndüren orman yangınında köy mezarlığı da alevlerin kurbanları arasındaydı. Ancak yangında hasar almayan şehit mezarı görenleri şaşkına çevirtti.

Şehit mezarı alevden etkilenmedi
banner150

Muğla’nın Menteşe ilçesi Zeytinköy Mahallesinde çıkan orman yangınında 700 hektarlık alan tamamen kül oldu. 22 saat süren yangın sonrasında 62 konut tamamen kullanılamaz hale geldi. AFAD ve Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından çadır ve konteyner yaşam alanı oluşturulması için çalışmalara başlandı.

Akşam gazetesinden Mustafa İnci'nin haberine göreZeytinköy’de 22 saat süren orman yangınında 62 konutun yanı sıra köy mezarlığı da yangından etkilendi. Alevler arasında kalan köy mezarlığında bir çok mezar yandı. Mezarlıkta bulunan 1995 yılında Hakkari Çukarca’da teröristlerle girdiği çatışmada şehit olan Celal Çambel’in mezarı alevlerden kurtuldu. Hem şehit mezarı hem de mezarın başında bulunan Türk Bayrağı alevlerden kurtuldu.

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2017, 17:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.