Your SEO optimized title page contents

Şehit Arıyeşil'in amcası CHP'nin eylem çağrısı hakkında konuştu

Provokatörlükte sınır tanımayan CHP'ye tokat gibi cevap. Cenezesinde eylem çağrısı çaptığı şehidin amcası CHP'nin partilileri eylem için çağırdığı söz konusu mesajdan haberi olduğunu ifade ederek şöyle konuştu: Biz devletimizden memnunuz. Kesinlikle provokasyon istemiyoruz. Bizim acımız büyük. Siyaset yapmadan cenazemize katılanlara 'Allah razı olsun' deriz.

Şehit Arıyeşil'in amcası CHP'nin eylem çağrısı hakkında konuştu

Provokatörlükte sınır tanımadığını bir kez daha gösteren CHP'ye tokat gibi cevap! Diyarbakır şehidinde partililere eylem çağrısında bulunan CHP'ye, Şehit Piyade Uzman Çavuş Arıyeşil'in amcası Ali Arıyeşil, "Şehidimizin cenazesinin siyasete alet olmasını istemiyoruz. Biz devletimizden memnunuz. Kesinlikle provokasyon istemiyoruz." cevabı verdi. Diyarbakır'ın Lice ilçesinde PKK'lı teröristlerin saldırısı sonucu şehit olan Piyade Uzman Çavuş Mehmet Arıyeşil'in amcası Ali Arıyeşil, yeğeninin bugün Eskişehir'de yapılacak cenaze töreni öncesi CHP İl Başkanı Sinan Özkar tarafından gönderilen mesaja ilişkin açıklamasında şöyle konuştu: Şehidimizin cenazesinin siyasete alet olmasını istemiyoruz. Biz devletimizden memnunuz. Kesinlikle provokasyon istemiyoruz.

ŞEHİDİN AMCASI TSK'DA 10 YIL UZMAN ÇAVUŞ OLARAK GÖREV YAPMIŞ

Amca Arıyeşil, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yeğeninin Türk Silahlı Kuvvetlerine 10 yıl uzman çavuş olarak başarıyla hizmet ettiğini söyledi. Acı haberin, memleketleri olan Seyitgazi ilçesinin kırsal mahallelerinden Ayvalı'da bulundukları sırada kendilerine ulaştığını belirten Arıyeşil, "Şehidimizin 3 yaşında bir çocuğu vardı. Acımız çok büyük. Kendisine Allah'tan rahmet diliyorum." ifadelerini kullandı.

BİZ DEVLETİMİZDEN MEMNUNUZ

Arıyeşil, cenaze töreni öncesi CHP Eskişehir İl Başkanı Sinan Özkar tarafından gönderilen mesajı gördüklerini ifade etti. Bu mesajdan şehidin annesi ve babasının da haberdar olduğu bilgisini veren Arıyeşil, "Şehidimizin cenazesinin siyasete alet olmasını istemiyoruz. Biz devletimizden memnunuz. Kesinlikle provokasyon istemiyoruz. Bizim acımız büyük. Siyaset yapmadan cenazemize katılanlara 'Allah razı olsun' deriz." diye konuştu.

Şehit uzman çavuşun naaşı, bugün öğle vakti Eskişehir'deki Reşadiye Camisi'nde kılınacak cenaze namazının ardından Seyitgazi ilçesi Ayvalı Mahallesi'nde toprağa verilecek.

İŞTE O MESAJ: 

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2016, 12:50
YORUM EKLE

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.