Samsun’da açlıktan ölmesi için eşeğin ağzını telle bağladılar!

Samsun’da bir eşeğin ağzını telle bağlayıp dondurucu soğukta ölüme terk ettiler. Durumu fark eden bir vatandaş eşeğin ağzındaki teli çözdükten sonra çenesi soğuktan kilitlenmiş eşeği veterinerde tedavi ettirdi. Uzun süre aç kalan hayvanı elleriyle besleyen vatandaş büyük takdir topladı.

Geçtiğimiz ay Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde gözleri görmeyen bir eşek sahibi tarafından işkenceye maruz kalmıştı. Eşeğe bir yandan sopayla vuran adam, diğer taraftan hayvanını üzerine iki köpeği saldırtmıştı. Bu görüntüler sonrası şarkıcı Haluk Levent eşeği İzmir’e getirterek sahiplenmişti.

Yeniçağ'dan Tolga Şahin'in yapmış olduğu habere göre; Daha bu olayın yankıları devam ederken bir vahşet videosu da Samsun’dan geldi. Dondurucu soğuklarda ağzı telle bağlanan eşek açlıktan ölsün diye doğada tek başına bırakıldı. Ufak bir kızın eşeği fark edip babasına haber vermesiyle ise eşek ölümden kurtuldu.

Samsunlu vatandaş Tunay K. hayvanı kurtardığı ana ait videoda tepkisini, “Allah belasını versin. Kış günü hayvanın burnunu telle sıkmışlar ölsün diye. Bu hayvanın günahı ne şuraya bak hayvanı ne hale sokmuşlar. Bu hayvanın aç kalıp ölmesini mi istiyorsunuz?” ifadeleriyle dile getirdi.

Çenesi soğuktan donan ve kilitlenen eşeği veterinere götüren Tunay, eşeği tedavi ettirdi ve uzun süre aç kalan eşeği elleriyle besledi.

(Kaynak: Yeniçağ)

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2021, 11:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.