Saldırı olayında flaş gelişme! Mahkeme...

Tutuklanma talebi ile mahkemeye sevk edilen iki zanlı adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Saldırı olayında flaş gelişme! Mahkeme...
banner150

 

Fenerbahçe kafilesini taşıyan otobüse düzenlenen silahlı saldırı olayı sonrasında gözaltına alınan Nihat S. ve Emre A., iki gün süren sorgularının ardından çıkarıldıkları mahkemede, adli kontrol koşuluyla serbest bırakıldı.
 

Olayın zanlıları olarak Trabzon’da gözaltına alınan Nihat S. ile Emre A. ile ilgili ilginç bir gelişme yaşandı. İki zanlının parmak izleri ile saldırının yaşandığı bölgede dere yatağında bulunan tüfekteki parmak izlerinin birbirini tutmadığı belirlendi. Yapılan karşılaştırma sonucunda tüfekteki izlerin, zanlılara ait olmadığı ortaya çıktı. Tüfekteki parmak izleri ile zanlıların izleri ikinci inceleme için Samsun’a gönderildi. Ancak buradaki incelemeden de parmak izlerinin aynı olmadığı sonucuna varıldı. Böylece soruşturmanın en önemli delili olarak görülen parmak izlerinden bir sonuca varılamadı.
 

Polisle gerginlik
 

Bu gelişmeler yaşanırken iki zanlı dün Trabzon Emniyet Müdürlüğü’ndeki sorgulamanın ardından Fatih Devlet Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirildi, ardından da Sürmene Adliyesi’ne sevk edildi.
 

Gözaltında olan iki kişinin yakınları ve ilçe sakinlerinden bir grup kalabalık adliye önünde destek için beklerken, çevik kuvvet polisleri de geniş güvenlik önlemleri aldı. Trabzon’dan saat 15:50 sıralarında ilçeye getirilen zanlılar geniş güvenlik önlemleri altında arka kapıdan geçirilerek Sürmene Adliyesi Nöbetçi Savcılığı’na çıkarıldı.
Adliye kapısını yumruklayan zanlıların yakınları binaya alınmayınca polisle aralarında gerginlik yaşandı. Savcı incelemeyi tamamlamasının ardından her iki şüpheliyi de tutuklanma talebiyle Sürmene Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk etti. Nihat S. ve Emre A., çıkarıldıkları mahkemede, adli kontrol koşuluyla serbest bırakıldı.

 

Saçmayla yaşayacak
 

KTÜ Farabi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Tevfik Özlü, silahlı saldırıda yaralanan otobüs şoförü Ufuk Kıran’ın taburcu edilebilecek duruma geldiğini açıkladı. Özlü, “Herhangi bir cerrahi müdahale gerekmiyor. Ancak yüz kemiklerinde hâlâ saçma parçası var. Hekimlerimiz konuyu değerlendirdi. Hastamız bununla yaşayabilir. Parçalar ona zarar verecek yerde değil” diye konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2015, 09:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.