Sakarya'da imama kızıp, namazı kıraathane önünde cemaatin eylemi ses getirdi

Sakarya'nın Kaynarca ilçesinde, imam ile sorunlar yaşayan cami cemaatin eylemi ses getirdi. Müftülük ise konuyla ilgili, ''görev yapmasını uygun görmüyoruz'' açıklamasında bulundu

Sakarya'da imama kızıp, namazı kıraathane önünde cemaatin eylemi ses getirdi

Sakarya'nın Kaynarca ilçesine bağlı Müezzinler Mahallesi’nde yaşayan bazı vatandaşlar, mahalle camisinin imamı A.B. ile tartıştı.

Mahalleli, durumu İlçe Müftülüğü'ne bildirerek imamın değiştirilmesini istedi.

Mahalleli, imam A.B. ile barışmayı da reddedince, cuma günü yatsı namazını cami yerine mahalle merkezindeki kıraathane önünde kıldı.

"İMAMIMIZA KÜSTÜK"
Müzezzinler Mahallesi Muhtarı Saffet Kansu, imam değişene kadar camide namaz kılmayı düşünmediklerini belirterek, "Köyümüz halkı ve ihtiyar heyeti olarak imamdan memnun değiliz, imamımıza küstük. Bu sebepten dolayı imamımızla ilgili gerekli müracaatları müftülük ve diğer makamlara yaptık." dedi.

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın olayın araştırılmasına yönelik verdiği talimat üzerine de konuyla ilgili olarak Sakarya Müftülüğü'nce soruşturma başlatıldı.

‘ORADA GÖREV YAPMASINI UYGUN GÖRMÜYORUZ’
Sakarya Müftüsü Hasan Başiş, yaptığı açıklamada, "Kaynarca ilçemizde yaşanan olaydan dolayı üzüldük. İl Müftülüğü olarak tahkikat başlattık ve neticesini daha sonra açıklayacağız. Oradaki halkımızın da ifadeleri alınacak, imamımızın da ifadesi alınıyor. İnşallah neticeyi ortaya çıkaracağız. Sadece bir akşam yatsı namazı dışarıda kılınmış, onun haricinde namazlar hep cami içerisinde kılındı. Oradaki halkla da görüştük, herhangi bir tedirginlik de yok. Sadece birkaç kişiyle ilgili sorun var ve bunu ortadan kaldıracağız, imamı da oradan alacağız. Bu sıkıntılardan sonra orada görev yapmasını uygun görmüyoruz." dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.