Sağanak yağış geliyor

Çarşamba, perşembe ve cuma günleri sağanak yağışın görüleceği Kahramanmaraş'ın merkez Onikişubat ve Dulkadiroğlu ilçelerinde hava sıcaklığı en düşük 0, en yüksek 13 derece olacak.

Sağanak yağış geliyor

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, İstanbul ve Ankara başta olmak üzere yurdun birçok yerinde sağanak yağmur bekleniyor.

 

 Yapılan son değerlendirmelere göre; yurdun büyük bir bölümünde genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu ile iç bölgelerin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek yağışların Hakkari, Bitlis, Van'ın güneyi ve Şırnak'ın doğusunda yoğun kar olarak etkili olması bekleniyor.

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı Marmara ile güneydoğu kesimlerde 2 ila 4 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Rüzgarın genellikle güney ve güneydoğu, Marmara Bölgesi’nde kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın kuzeyi, Batı Karadeniz kıyıları ile Doğu Karadeniz'de kuvvetli (30-50 km/s) olarak eseceği tahmin ediliyor.

 

KAHRAMANMARAŞ'TA DA SAĞANAK VAR

 

Tahminlere göre, Kahramanmaraş hafta ortasından itibaren yurt genelinde olduğu gibi sağanak yağışlara ve nispeten soğuk bir havaya kavuşacak. Çarşamba, perşembe ve cuma günleri sağanak yağışın görüleceği Kahramanmaraş'ın merkez Onikişubat ve Dulkadiroğlu ilçelerinde hava sıcaklığı en düşük 0, en yüksek 13 derece olacak.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE

banner75