Sabah namazında şehitler anıldı

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Ulu Camii'nde de sabah namazında Çanakkale şehitleri için Kur'an-ı Kerim okundu ve dualar edildi. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından ilk defa düzenlenen Çanakkale savaşının 100. yıldönümü münasebetiyle Kahramanmaraşlılar, sabah namazında şehitler için hep birlikte dua etti.

Sabah namazında şehitler anıldı

 

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü dolayısıyla 81 il ve 957 ilçede, sabah namazında anma programı düzenlendi.

 

 

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Ulu Camii'nde de sabah namazında Çanakkale şehitleri için Kur'an-ı Kerim okundu ve dualar edildi.  Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından ilk defa düzenlenen Çanakkale savaşının 100. yıldönümü münasebetiyle Kahramanmaraşlılar, sabah namazında şehitler için hep birlikte dua etti. 

 

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Ulu Cami’de düzenlenen program, sabah namazının kılınmasının ardından hatim ve dualar edildi. Diyanet İşleri Başkanlığı bugün Türkiye’de ilk defa sabah namazında aynı anda 81 il ve 957 ilçe olmak üzere tüm yurtta olduğu gibi Kahramanmaraş’ta da eller ‘Çanakkale Şehitleri’ semaya kaldırıldı.

 

Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Günçer, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç ve vatandaşların katıldığı program, cami çıkışında çorba ve ekmek ikramıyla sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE