Resmi Gazete'de yayımlandı! Artık sınavsız olacak...

Kamu kurum ve kuruluşlarına işçi alımına ilişkin yönetmelikte değişikler yapıldı. Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre 2020'de üniversite hastanelerinde istihdam için alınacak, temizlik, güvenlik, koruma, bakım ve onarım hizmetleri isçileri, herhangi bir sınava tabi tutulmaksızın noter kurasıyla belirlenecek.

Resmi Gazete'de yayımlandı! Artık sınavsız olacak...
banner150

Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yer alan yönetmelik değişikliğine  göre, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşci Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar  Hakkında Yönetmeliğe, geçici 5'inci maddesinden sonra gelmek üzere geçici 6'ncı  madde eklendi.

Geçici 6'ncı maddeye göre, 2020'de devlet üniversitelerinin sağlık  uygulama ve araştırma merkezlerinde (üniversite hastanesi) istihdam edilmek  üzere, temizlik hizmetleri, güvenlik ve koruma hizmetleri ile bakım ve onarım  hizmetleri için alınacak isçiler, sınava tabi tutulmaksızın noter kurasıyla  belirlenecek.

Bu durumda öncelikler de dahil olmak üzere talep şartlara uygun tüm  başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı kadar asıl ve asıl sayı kadar da yedek  aday doğrudan kurayla belirlenecek.

Rektörlükçe yapılacak değerlendirme neticesinde, asıl adaylardan  gerekli şartları taşımayanların yerine, sırasıyla aranan şartları haiz yedek  adaylar işe alınacak.

KAYNAK: AA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.