Resmen açıklandı! Bin 300 kişi alınacak...

Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, yazılı sınav ve mülakat ile bin adli yargı hakim ve savcı adayı, 100 idari yargı hakim adayı, 200 avukatlık mesleğinden hakim ve savcı adayı alınacak. Başvurular, 31 Ekim-7 Kasım tarihleri arasında yapılabilecek.

Resmen açıklandı! Bin 300 kişi alınacak...
banner150

Adalet Bakanlığı, adli ve idari yargı için bin 300 hakim  ve savcı adayı alacak.  Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, yazılı sınav ve mülakat ile bin  adli yargı hakim ve savc adayı, 100 idari yargı hakim adayı, 200 avukatlık  mesleğinden hakim ve savcı adayı alınacak.

Başvurular, 31 Ekim-7 Kasım tarihleri arasında Ölçme, Seçme ve  Yerleştirme Merkezinin (ÖSYM) internet sitesinden yapılabilecek.  Sınav, ÖSYM tarafından 29 Aralık Pazar günü Ankara'da iki oturum  halinde gerçekleştirilecek. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, yargı muhabirleriyle bir araya geldiği  toplantıda yıl sonunda bin 300 hakim ve savcı adayı alımı yapılacağını  bildirmişti.

KAYNAK: AA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.