Resmen açıklandı! Asker kalmadı...

Almanya Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, İncilik'teki son Alman askerlerinin de çarşamba günü üsten ayrıldığı duyuruldu.

Resmen açıklandı! Asker kalmadı...
banner150

Alman birliklerinin İncilik Askeri Hava Üssü'nden çekilme işlemleri tamamlandı. Alman birliklerin Ürdün'deki El Azrak Hava Üssü'ne tamamen taşınmasının ekim ayının ilk haftalarında Tornado keşif uçaklarının da gelmesi ile büyük ölçüde tamamlanacağı bildirildi.

"ALMAN ORDUSUNUN TARİHİNDE BENZERSİZ"

DAEŞ ile mücadele misyonunda (Counter Daesh) Alman birliklerinin kıta sorumlusu Albay Stefan Kleinheyer, birlikleri İncirlik'ten El Azrak'a taşıma işleminin dev bir görev olduğunu kaydetti ve bunun "Alman ordusunun tarihinde benzersiz" bir işlem olduğunu ifade etti.

İNCİRLİK'TE 260 ASKER VARDI

Almanya'nın İncirlik Üssü'nde konuşlu yaklaşık 260 askeri, bir ikmal uçağı ve Tornado jetleri bulunuyordu. Türkiye'nin Alman milletvekillerinin İncirlik Hava Üssü'nü ziyaret etmesine izin vermemesi ile başlayan ve aylar süren tartışmalar sonrasında İncirlik'te görevli Alman askeri birliğinin Ürdün'e taşınması kararlaştırılmış, karar Alman Federal Meclisi'nde haziran ayında onaylanmıştı.

 

KAYNAK:DEUTSCHE WELLE

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2017, 13:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.