Ramazan ve Kurban Bayramını ülkelerinde geçiren 25 bin Suriyeli geri döndü

Ramazan ve Kurban bayramlarını ülkelerinde geçiren Suriyeliler, Kilis Öncüpınar Sınır Kapısı üzerinden Türkiye'ye dönmeye devam ediyor. Şu ana kadar 25 bin Suriyelinin döndüğü öğrenildi.

Ramazan ve Kurban Bayramını ülkelerinde geçiren 25 bin Suriyeli geri döndü
banner150

CİLVEGÖZÜ'NDEN DE DÖNÜŞLER SÜRÜYOR

Kurban Bayramı’nı ülkesinde geçirmek üzere Hatay’ın Reyhanlı ilçesi, Cilvegözü Gümrük Kapısı’ndan çıkış yapan Suriyelilerin bayram ziyaretinden dönüşleri devam ediyor.

Bayramı ülkelerinde, geride bıraktıkları yakınları ile geçiren Suriyeliler, Reyhanlı’daki Cilvegözü Sınır Kapısı’ndan geçerek Türkiye’ye geliyor. Daha sonra da yaşadıkları illere gidiyorlar.

SIKINTI YOK

Geçen günlerde Cilvegözü Sınır Kapısı’nın karşısındaki Suriye’nin Bab-El Hava Sınır Kapısı’nda yaşanan sıkıntının kalmadığını söyleyen Suriyeliler, yeniden Türkiye’ye geldiklerini ve yaşadıkları illere gideceklerini söyledi. Suriyeliler, “İki gün öncesinde yaşanan sıkıntı kalmadı. Her şeyin normal olduğunu gördük ve işlemlerimizin ardından Türkiye’ye geldik. Her şey gayet normal” dedi.

KAYNAK: DHA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.