Ramazan davulcuların tartışması kanlı bitti: Ölü ve yaralılar var

Diyarbakır'da, yer kavgası sebebiyle sahur vaktinde silahla çatışan davulculardan Serdar Parlak hayatını kaybetti, 2 davulcu da yaralandı.

Ramazan davulcuların tartışması kanlı bitti: Ölü ve yaralılar var

Merkez Bağlar İlçesi Bağcılar Mahallesi 132'nci sokakta dün gece sahur vakti silah sesleri yükseldi. Görgü tanıklarının ifadesine göre, Ramazan davulcusu Serdar Parlak aracını park ettiği sırada bir grubun silahlı saldırısına uğradı. Parlak'ın da karşılık vermesi sonucu grupla kısa süreli çatışma çıktı. Çevredeki vatandaşlar durumu sağlık ekipleri ve polise bildirirken, yaşanan çatışmada yaralanan 3 kişi Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.  

Yaralılardan durumu ağır olan Serdar Parlak yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Olayı araştıran polis görgü tanıklarının ifadesine başvururken, olay yerinde sepetli iki motosiklette başka kişilere ait davul buldu. Polis, olayın davulculuk yapan kişiler arasında çıkan husumetten kaynaklı olduğunu değerlendirerek bu yönde çalışmasını genişletti.

Yapılan araştırmada, Serdar Parlak'ın aynı zamanda akrabası olan davulcularla davul çaldıkları bölgeler nedeniyle husumetli olduğunu belirlendi. Polis, olayla ilgisi bulunduğu değerlendirilen aralarında davulcuların da olrduğu 11 kişiyi gözaltına alırken, 2 silah ele geçirildi.

(DHA)

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2017, 21:34
YORUM EKLE

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.