Piazza'da 12 Şubat Sergisi

Kurtuluş mücadelesini ve geçmişten bu güne kadarki değişimini yansıtan fotoğraflardan oluşan sergi Piazza’da açıldı.

Piazza'da 12 Şubat Sergisi
banner150

 

Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden kurtuluş yıl dönümünü kutlama etkinlikleri kapsamında, kırmızı şeritli istiklal madalyası sahibi kentin tarihini, kurtuluş mücadelesini ve geçmişten bu güne kadarki değişimini yansıtan fotoğraflardan oluşan sergi Piazza’da açıldı.

 

 

12 Şubat Kahramanmaraş’ın Kurtuluş Bayramı öncesinde, Kahramanmaraşlıların her yıl gururla kutladıkları bu günün anısına düzenlenen sergi, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Kültür Sanat ve Turizm Şube Müdürlüğü’nün katkılarıyla gerçekleşti. Sadece bir gün için açılan sergide, Kahramanmaraş’ın kurtuluş mücadelesine damga vurmuş ünlü simalar, kahramanlar ve yöneticiler ile eski kutlama törenlerinden görüntüler, kentin eski halini yansıtan kareler yer aldı.  

 

Kaliteli ve hesaplı alışveriş imkanları, kültür, sanat, eğlence faaliyetlerinin yanı sıra önemli gün ve haftalardaki etkinlikleriyle de bölgenin çekim merkezi olma özelliğini sürdüren Kahramanmaraş Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde açılan sergi, ziyaretçilerden büyük ilgi gördü. Bir anlamda, çileli işgal yıllarını ve zorlu kurtuluş mücadelesini yeniden yaşatan fotoğraf sergisini her yaştan Kahramanmaraşlılar büyük bir dikkatle gezdi. Kahramanmaraşlılara adeta “zamanda yolculuk” yaptıran sergide özellikle yaşı ilerlemiş olanlar da anılarını tazelerken duygulu anlar yaşadı. 

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2015, 16:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.