Pazarcıklı Sanayicinin 'Organize' Hayali Gerçek Olacak mı?

Başkan Bozdağ ise Belediye olarak organize sanayi hedefimiz var. Çünkü organize sanayi açılırsa ilçe merkezinde bulunan fabrikalarımız yeni yatırımlarla üretimlerini artırırlar.

Pazarcıklı Sanayicinin 'Organize' Hayali Gerçek Olacak mı?

 

Kahramanmaraş'ın Premium ilçesi olan güzel ilçemiz Pazarcık'ta 35 fabrika bulunmakta. Gerek sanayi gerekse ticari yönden Kahramanmaraş'ın ilk dört ilçesi arasında yer alan Pazarcık'ta organize sanayi bölgesi eksikliğini günden güne daha fazla hissettiriyor. İşsizliğin yegâne çözümü için organize sanayinin gelmesinin şart olduğunu belirten iş adamları yapılacak organize sanayi bölgesi konumu itibariyle Pazarcık'a çok büyük bir getirileri olacağını belirtiyorlar.

 

Organize sanayi bölgesi konusunda girişimlerde bulunan Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ ise ''Belediye olarak organize sanayi hedefimiz var. Çünkü organize sanayi açılırsa ilçe merkezinde bulunan fabrikalarımız yeni yatırımlarla üretimlerini artırırlar. Yeni yatırımların yapılması kolaylaşır. Dolayısı ile istihdam kapasitesi de artar. Bu alanda yine siz işadamlarımızla fikir alış verişi yapacağız. Belediyeler birlikte yönetimin en iyi uygulandığı kurumlardır. Ekonomi bizim kişisel meselemiz değil, hepimizin toplumsal meselesidir diye düşünüyorum. Bu nedenle de ekonomiye yönelik her görüşü destekliyorum. Fabrikalarımızda üretim ne kadar artarsa, istihdam ne kadar artarsa, ne kadar çok fabrikamız olursa, toprak sanayimiz ne kadar büyürse ilçemiz de o kadar büyür.” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE