Paranın toprağa gömüldüğü yer!

Kaç kez haber yapıldı, kaç kez köşe yazılarına misafir edildi, unuttuk sayısını. Ancak yaptığımız haberler nedeniyle, ne sorumlulardan, ne siyasi cenahtan, ne de bürokrasiden bir cevap alabildik. Yazdıklarımızla kaldık. Paralar toprağa gömülürken, bizim vergilerimizle toplanan paralar çar-çur olup, üstelik de somut neticeler elde edilemeyince, devlet-millet milyonlarca zarara uğratıldı.

 Paranın toprağa   gömüldüğü yer!
banner150

 

Karayollarınca ihale edilen bölünmüş yolar tam bir rezalet. Göksun-Kahramanmaraş yolu bu nedenle tam biri muammaya dönüştü, yılan hikâyesine benzedi. Ne zaman biteceğine dair de ilgili ve bilgili kimselerin tam malumatı yok. Verilen tarihler hep fos çıktı.

 

 

Andırın yol ayrımından sola sapınca, yukarı çıkınca, gördüğümüz manzara bizi dehşete düşürdü. Oysa bu bölgeye daha önce gitmiş, resim çekmiş, haber yapmıştım.

 

Kaygan, kaypak toprak, heyelan bölgesi bir zemin üzerine yapılan yol, tabi iptal edilmiş,  proje yerle yeksan olmuş, suya düşmüştü ama rezaletin izledi ve görüntüsü kabak gibi meydandaydı. OSB’nin altından Andırın yol ayrımına çıkacak-birleşecek yol, vaktinde zemin etüdünün doğru-düzgün  yapılamaması nedeniyle h em zaman israfı yaşanmış, hem de milyonlarca lira toprağa gömülmüştü.

 

HESAP SORAN, HESAP VEREN DE YOK!

 

Haberi yaparken, şunu söyledik; “Milletvekili adayları, basın toplantılarını bilinen ünlü pastanelerde yapacaklarına, gelip burada yapsalar. İktidar veya muhalefet fark etmez, rezaleti görseler, belgeleseler, herhalde utanırlar, boğazlarından tek lokma geçemez”

 

O köprüler, o menfezler, o açılan yollar kendi haline, kendi kaderine terk edilmiş, in-cin top oynarken, projenin neden iptal edildiğini bilen, anlatan yok.

 

Sorumlu sorumsuzlar meydanda yok! Sayın Cumhurbaşkanı veya sayın Başbakan gelip bir bu bölgeyi gezseler, bu coğrafyada bir inceleme yapsalar, söyleyecekleri cümleleri biliyoruz da, buraya yazmak istemiyoruz. Öte yandan açılan tünellerin ucu ucuna denk gelmediği de konuşuluyor, yazılıyor, söyleniyor. Acaba doğru mu?

 

Daha önce de sorduk, net cevap alamamıştık. Şimdi tekrar soruyoruz, Göksun-Kahramanmaraş yolu ne zaman bitecek?

 

Muhtemelen hedef koyduğunuz 2023 olabilir mi?

 

 

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2015, 09:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.