Özgüveninizi kazanın

Mercimektepe'de bulunan Öğretmenler Lisesi ile aynı binadaki Kahramanmaraş Sosyal Bilimler Lisesine gazetecilerle beraber giden iş adamı, İnşaat Mühendisi Hukukçu, Yazar Serdar Erdoğanyılmaz, öğrencilere seslendi.

Özgüveninizi kazanın

 

İnşaat Mühendisi, Hukukçu – Yazar Serdar Erdoğanyılmaz, Kahramanmaraş Sosyal Bilimler Lisesi öğrencilerine Kariyer günleri kapsamında seslenerek, "Önce iyi bir yabancı dil, sonra öz güveninizi kazanın gerisi gelir" dedi.

 

 

Mercimektepe'de bulunan Öğretmenler Lisesi ile aynı binadaki Kahramanmaraş Sosyal Bilimler Lisesine gazetecilerle beraber giden iş adamı, İnşaat Mühendisi Hukukçu, Yazar Serdar Erdoğanyılmaz, öğrencilere seslendi. Kariyer Günleri'nin konuğu olan Erdoğanyılmaz, şunları söyledi:

 

 

“Seçmiş olduğunuz okul yeni bir okul, Türkiye de 32 ilde var ve bu liseyi bitirdiğinizde, Hukuk Fakültelerine, Siyasal Bilgiler Fakültelerine, Basın- yayın ve iletişim Fakültelerine giderek ülkemize yön veren kişiler olacaksınız. İki üniversite bitirmiş bir iş adamı olarak : benim size tavsiyem Yabancı dil, kendimizi iyi anlatmamız için İngilizce ve Almancayı çok iyi öğrenin, biz yabancılara kendimizi anlatamazsak başarılı olamayız.. Ben iyi derecede İngilizce biliyorum, dünyanın her yerinde sıkıntı çekmeden karşımdaki ikişilerle anlaşa biliyorum.."

 

Soru cevap bölümünde öğrencilerin Başkanlık sistemine nasıl bakıyorsunuz?" sorusuna Serdar Erdoğanyılmaz: “ Dünyanın Süper gücü ABD bakın başkanlık sistemi ile yönetiliyor ve güçlü olmaya devam ediyor.. bir çok yerde başkanlık sistemi ile yönetiliyor hiçbir sıkıntı yok, Aslında başkanlık sistemi bize yabancı değil : Osmanlı 750 yıl başkanlık sistemi ile yönetilmiştir.. tek fark Osmanlı da babadan oğlua kalıyordu.. ama devlet yapısı aynı idi.. Başkanlık sisteminde ise seçimle geliniyor, bende başkanlık sisteminden yanayım" karşılığını verdi.

 

"son dönemde  parelel yapı ve adalet içine sızmaların olması ile Türkiye de hukuka güven kalmadığını böyle adaletsiz bir hukuk sistemi içinde bulunmak istemediklerini ifade ederek "Türkiye de sizce adalet ve hukuk var mı?" sorusunu yöneltti. Serdar Erdoğanyılmaz da şu karşılığı verdi:

 

 

“Başkanlık sistemi veya Eyalet sistemini olmadığı ülkelerde hukukta böyle adaletsizliklerin her zaman görüldüğünü Türkiye de ise Cumhuriyetin kurulduğu günden beri böyle olayların yaşandığını, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Siirt de okudğu şiir için ceza alırken, o şiir lise edebiyat kitaplarının kapağında basıl olmasının bizim hukukun ne hale geldiğini gösteren bir göstergedir..

 

Hz. Ömer adeleti gelmediği sürece bu hukuk bizim hukukumuz diyemeyiz.. Hz. Ömer adaletinin gelmesi gerekiyor.. o zaman bu hukuk bizim hukukumuz deriz.. Ancak: Türkiye çok iyiye gidiyor, Nükleer santraları, İstanbul 3. Hava limanı, hızlı tren, yerli otomobil, yerli uçak, top , tank, otoyollar ve tüm çalışmalar çok iyiye gidiyor. Çözüm süreci ve başkanlık sisteminin konuşulur olması Türkiye’in çok iyiye gittiğini göstermektedir. 2023 de Türkiye Dünyadaki Süper güçlerin arasında ilk 3 de olacağını yada süper güç olacağına inanıyorum.. mesele olan burada bizim bir birimize bağlılığımızdır..

 

Serdar Erdoğanyılmaz, öğrencilere "Kavga etme yerine birine çarptıysanız özür dileyin, anneniz veya babanız size kızdı ise özür dileyin ve onu kucaklayın bir birimizi sevelim.. çevremiz sevelim, insanları sevelim, her işin başı sevgi bir birimizi sever dünya ya sevgi ile bakarsak okullarda biter hayatta da başarılı oluruz" diye seslendi.

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2015, 13:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.