Özgecan için yürüdüler

Mersin'in Tarsus ilçesinde bindiği minibüste bıçaklanarak öldürüldükten sonra cesedi yakılıp dereye atılan üniversite öğrencisi Özgecan Aslan için yürüyüş yapıldı.

Özgecan için yürüdüler

 

Kahramanmaraşlı öğrenciler, Mersin'in Tarsus ilçesinde bindiği minibüste bıçaklanarak öldürüldükten sonra cesedi yakılıp dereye atılan üniversite öğrencisi Özgecan Aslan için yürüyüş yaptı.

 

 

Türkiye’yi yasa boğan üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ın hunharca öldürülmesine Kahramanmaraşlı öğrenciler tepki gösterdi.  Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi ve lise öğrencilerin de arasında bulunduğu öğrenciler Ulu Cami Meydanı’nda toplanarak tek yürek olarak Trabzon Caddesi Üzerinde Bulunan İdare Binası önüne kadar yürüdü.

 

 

“Bana ne diyeceğimi değil, oğluna tecavüz etmemeyi öğret”, “Özge’nin hesabını Kahramanmaraş halkı soracak” pankartı açan öğrenciler, “Kadına uzanan eller kırılsın”, “Özgecan Aslan ölümsüzdür", "Maraş Uyuma Özgecanı Unutma" , “Katiller halka hesap verecek”, "İdam Gelsin" diye sloganları atarak yaşanan katliama tepki gösterdi. Çevredeki vatandaşlar da yürüyüşe destek verdi.

 

Gurub Adına Basın Açıklaması yapan Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi son Sınıf Öğrencisi Panzade Yalçın "Derin bir acı korku içindeyiz. Yıllardır ülkemizde kadınların sesiz bir çığlığı var.  Defaatle kendimizi Özgecan'ın yerine koyduk geceleri uyuyamadık. Çığlıklarla uyandık. Özgecan'ın acısını da korkusunu da düşünmek bile bize yetti" diyerek, şunları söyledi:

 

 

"Gün aymıyor bu ülkede kadına şidet almadan taciz olmadan Taksiye biniyorsak ilk iş plakayı bir yakınımıza bildirmek karanlık sokaklardan geçiyorsak arkamıza defalarca bakmak otobüste dolmuşta tek kalırım diye en son inenle beraber inmek tek kalmışsa telefon elimizde 155 yazıp beklemek daha neler neler yanlış anlaşılmasın bu bir feminizm hareketi değil Bu bir haykırı bu bir farkındalık hareketi kadınların yaşadığı korkuyu kamuoyuna, yasala insanlığa, vicdanlara duyurmak. Kadınların çığlığını duydunuz mu?"

 

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2015, 12:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.