Osmanlı'dan kalan gelenek! bakkallardaki veresiye defterlerini

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde, Osmanlı'dan kalan geleneği devam ettiren üç hayırsever, bakkallardan veresiye borcunun yazılı olduğu defterleri satın aldı

Osmanlı'dan kalan gelenek!  bakkallardaki veresiye defterlerini
banner150

Şehitler ve Turgutlar mahallelerindeki bakkallara giden hayırsever üç kişi, vatandaşların bakkallara olan borçlarını ödedi.

Turgutlar Mahallesi'nde bakkal işleten İsak Toprak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, vatandaşların 25-30 bin lira borcu olduğunu, bugün akşamüstü gelen üç kişinin bu borçları ödeyerek veresiye defterini alıp gittiklerini söyledi.

Toprak, şöyle devam etti:

"Müşterilere ödemede kolaylık sağlaması için veresiye veriyoruz. Bir taraftan veresiyeler kapatılırken bir taraftan yeni veresiyeler yazılıyordu. Burada vatandaşlarımızın yaklaşık 25-30 bin lira veresiye borcu olmuştu. Borçlardan dolayı biz de sıkılıyorduk, vatandaşlarımız da sıkılıyordu. Allah razı olsun bugün iş yerine üç kişi geldi. Vatandaşların borcunu sordu. Ben de 30 bin liraya yakın olduğunu söyledim. Konuştuk, bunun 5 bin lirasını ben bağışladım, gelenlerden birisi de 25 bin lira verdi, defteri de aldı. İsmini sordum söylemedi, 'Bu yardımı yapana Allah razı olsun deyin yeter' dedi ve gitti."

Toprak, borcu ödenen vatandaşlara haber verdiklerini ve onların da mutlu olduklarını, "Allah razı olsun" diyerek dua ettiklerini sözlerine ekledi.

Şehitler Mahallesi Karaağaç yolunda bakkal işleten İbrahim Doğan da ikindi namazından sonra bakkala gelen üç kişinin 2 bin lira değerindeki veresiye defterini satın alıp gittiğini söyledi.

KAYNAK: AA

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bayram
Bayram - 13 ay Önce

Bayram ulaşmayan ulaşamayan evler ne olacak ?
İşsiz gençler bunalımdan mutlu Bayram geçirecekler mi ?
Ekonomik sıkıntıların bel büktürdüğü ana babalara Bayram gelecek mi ?
Tuzu kuru olana her gün bayram zaten
Önemli olan bayramın ulaşmadığı kişilere bayramı ulaştırmak
İşte o zaman Bayram olur

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.