Ortaokulun önünde pompalı tüfekle dehşet! Çiftleri yaralamıştı, şimdi ise...

İstanbul Pendik’te bir kişi kavga ettiği kişiye pompalı tüfekle ateş açmış, o esnada pompalı tüfekten çıkan saçma parçaları yoldan geçen Emine ve Emre Y. çiftini yaralamıştı. Gözaltına alınan şüpheli Abdulkadir E. adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Ortaokulun önünde pompalı tüfekle dehşet! Çiftleri yaralamıştı, şimdi ise...
banner150

İstanbul Pendik Çınardere Mahallesi'nde bulunan Zübeyde Hanım Ortaokulunun önüne gelen bir kişi kavga ettiği kişiye pompalı tüfekle ateş açmış, o esnada pompalı tüfekten çıkan saçma parçaları yoldan geçen Emine ve Emre Y. çiftinin bacağına isabet etmişti. Yaralılar ambulansla hastaneye kaldırılırken, olay yerinden kaçan şüpheli yakalanarak gözaltına alındı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından Kartal’daki Anadolu Adalet Sarayı’na getirilen şüpheli Abdulkadir E. savcılık sorgusunun ardından adli kontrol talebiyle Anadolu Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi.

Savcılık sevk yazısında, ''Şüpheli hakkında tutuklama sebepleri bulunuyor ise de delillerin toplanmamış olması, karartma şüphesinin bulunmaması, yaralama suçuna ilişkin tutuklama yasağının öngörülmüş olması hususları dikkate alınarak şüpheli hakkında adli kontrol kararı verilmesi talep olunur'' ifadelerine yer verildi.

Adli kontrolle serbest

Mahkeme, şüpheli Abdulkadir E.'nin ''korku, kaygı veya panik yaratabilecek tarzda silahla ateş etme'' ve ''basit yaralama'' suçlarından, haftada 1 gün imza atması şartıyla adli kontrol kararı vererek serbest bırakılmasına hükmetti.

KAYNAK: İHA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.