Ortak değerlerimizden taviz vermeyiz

MHP'li Mustafa Akpınar, " AKP-PKK dışında ne kadar siyasetçi akademisyen varsa herkes bu belgenin ülkeyi bölünmeye, ayrışmaya ve iç savaşa götüreceği noktasında hemfikirdir" dedi.

Ortak değerlerimizden taviz vermeyiz

 

MHP Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Mustafa Akpınar, " AKP-PKK dışında ne kadar siyasetçi akademisyen varsa herkes bu belgenin ülkeyi bölünmeye, ayrışmaya ve iç savaşa götüreceği noktasında hemfikirdir" dedi.

 

 

Akpınar, yaptığı yazılı açıklamada, "TÜerörist Başı Abdullah Öcalan tarafından kaleme alındığı tespit edilen ve AKP tarafından kabul edilen 10 maddelik ihanet belgesini şuursuzca yüzleri kızarmadan açıkladılar" diyerek, Anayasa'nın ilgili maddesinde yer alan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği yemin metninin son bölümünde ‘’Büyük Türk Milleti ve tarih huzurunda, namusum ve şerefim üzerine and içerim" ifadesinin yer aldığını hatırlattı ve  "Büyük Türk Milleti huzurunda namus ve şeref sözü vererek yemin eden şahsiyetlerin namus ve şereften ne anladıklarını takdirlerinize sunuyorum" dedi.

 

AKPINAR'IN AÇIKLAMASI ŞÖYLE:

 

"Yıllardır iktidarın Terörle Mücadele ve Ortadoğu politikalarının yanlış olduğunu, bu uygulama ve politikaların Ülkeyi bölünme, Ortadoğu da yalnızlaştırma noktasına götüreceğini en üst noktada dile getirdik.  Daha dün Teröristle görüşen, pazarlık yapan şerefsizdir diyenler, bu gün PKK temsilcileri ile birlikte, İktidara yön veren akıl hocası müstakbel müzakere ortağı Terörist Başı Abdullah Öcalan tarafından kaleme alındığı tespit edilen ve AKP tarafından kabul edilen 10 maddelik İhanet BELGESİNİ şuursuzca yüzleri kızarmadan açıklamışlardır.

 

Açıklanan 10 Maddelik belge ile AKP-PKK ittifakı imza altına alınmıştır. AKP-PKK dışında ne kadar siyasetçi akademisyen varsa herkes bu belgenin ülkeyi bölünmeye, ayrışmaya ve iç savaşa götüreceği noktasında hemfikirdir. Dünyada hiçbir terör örgütü tamamen yok edilmedikçe, kuruluş amacına ulaşmadan mücadeleden vazgeçmez. PKK terör örgütü bu örgütlerin en başında yer almaktadır.

Terörist başı sözde silah bırakma çağrısında ne diyor? Silahları bırakıp çekilin demiyor, silah bırakmayı da içeren stratejik karar almak için olağanüstü PKK kongresini toplayın diyor.

 

AKP iktidarının terörist başı Abdullah Öcalan’ın PKK-KCK'lı teröristlere stratejik karar alın talimatı ve ihanet belgesinde yer alan 10 maddenin içeriğini anlamak için; 17-25 Aralık sürecinde ilgili kurumların incelenmesine gerek duymadan bunlar apaçık montaj diyebilen (sayın Bilim Ve Teknoloji Bakanına) göstermeleri yeterlidir yada AKP'nin akıl hocası ve Yeni Türkiye ortağı İmralı canisi Abdullah Öcalan'dan yardım talep edebilirler. İmralı canisini besleyen AKP kendi iktidarı ve hırsı uğruna tehlikeli bir yola girmiştir. Ülke birliği ve bütünlüğü tehlikededir.

 

AKP-PKK ortaklığının açıkladığı İhanet Belgesine baktığımızda, bölgede yer alan ve Büyükşehir statüsündeki illerden başlamak kaydı ile yönetimlerin özerk bir yapı ile tamamen PKK'ya devredilmesi, şehirlerde ve Kandilde bulunan PKK terör örgütü mensuplarına, Abdullah Öcalan’ı kapsayacak şekilde genel af çıkarılmasını ve ekonomik yardım yapılmasını, silahlı terör örgütü mensuplarının yerelde polis gücü ve öz savunma gücü ile silahlı askeri yapılanmasını oluşturacağı, Doğu ve Güneydoğu bölgesinde, yer altı ve yerüstü kaynaklarının kullanımının Kürdistan adıyla oluşacak özerk yapı tarafından kullanılacağı, AKP-PKK ittifakı ile bunu garanti alınmasını ve AKPnin sözde vaat ettiği yeni anayasada güvence altına alınmasını, kabul ve taahhüt ettiği açıktır.

 

İnsanların gözlerinin içine bakarak yalan söyleyenler, ne ettikleri yeminin ne de vatana ihanet ettiklerinin farkında değillerdir. Dün iktidar ortaklarına ‘’ne istediler de vermedik’’ diyerek bağlılıklarını ortaklıklarını ifade eden muktedirler, bugün PKK için ‘’12 yıldır ne dediler de yapmadık’’ diyerek gerçek yüzlerini açıklamışlardır.  12 yıldır Ülkeyi yöneten AKP iktidarının sonu gelmiştir. ihanet belgesinin ne anlama geldiğini vatandaşlarımızın anlamadığını zannedenler 7 Haziran seçimlerinde yanıldıklarını anlayacaktır.

 

Kendi siyasi gelecekleri uğruna Ülkeyi ateşe atanların şunu bilmesini isteriz ki; vatan sahipsiz değildir. MHP; AKP-PKK ihanet ortaklığını bozacaktır. MHP Türk Milletinin yanındadır. Milli ve Manevi şuurumuzla Ülkeyi yönetmeye talibiz ve tüm kadrolarımızla hazırız. Milli menfaatlerimiz noktasında Büyük Türk Milleti ve Kutsal değerlerimize saygımızı en üst noktada tutarak, Bizi biz yapan ortak değerlerimizden canımız pahasına taviz vermeyeceğimizin bilinmesini isteriz. "

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2015, 10:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.