Org. Akar askere 'Malatya'daki en büyük Türk kim?' diye sorunca bakın ne cevap verdi

Genelkurmay Başkanı Org. Hulusi Akar, Süleyman Şah Türbesi'ni ziyaret ederek, bölgede inceleme ve denetlemelerde bulundu.

Org. Akar askere 'Malatya'daki en büyük Türk kim?' diye sorunca bakın ne cevap verdi
banner150

Orgeneral Akar, Dergah Camisi'nde kıldığı bayram namazının ardından  vatandaşlarla bayramlaştı. Akar, daha sonra Süleyman Şah Türbesi'ni ziyaret  etti.

Burada dua eden ve askeri personel ile bayramlaşan Akar, askerlerle  tokalaşarak bayram hediyesi verdi.

Akar, sınır nöbeti tutan bir askerden türbenin karşısındaki bölge  hakkında bilgi aldı. Askere, sınırın karşısındaki terör örgütü YPG'nin  kontrolündeki bölgede kaç terörist olduğunu soran Akar, "Şu anda 5 kişi gözetleme  yapıyor. Daha önce daha kalabalıklardı, 20 kişi bulunuyordu. Güneybatı
 istikametindeki Kobani'ye doğru gidiyorlar, değişim yapıyorlar." karşılığını  aldı.

Asker, Akar'ın nöbet sistemine yönelik sorusu üzerine de gün batımında  aşağı indiğini,  güneş doğumunda da tekrar döndüğünü anlattı.

Bu arada Suriye sınırının karşısındaki bölgede Oyun oynayan çocuklar da görüntülere yansıdı.

Terörle mücadelede kararlılık vurgusu

Orgeneral Akar, Süleyman Şah Türbesi'nin ardından 20. Zırhlı Tugay  Komutanlığı'na gitti.

Askerlerle bayramlaşan Akar, buradaki hitabında Türk Silahlı  Kuvvetleri olarak vatanın birlik ve bütünlüğü için gereken her türlü tedbirin  alındığını, teröristle mücadelenin büyük bir kahramanlık ve fedakarlıkla  yürütüldüğünü belirtti. Orgeneral Akar, başta PKK/PYD/YPG, DEAŞ ve FETÖ olmak  üzere son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar mücadeleye gece gündüz, yaz  kış demeden azim ve kararlılıkla devam edileceğini bildirdi.

"Malatya'daki en büyük Türk kim?" sorusu

Orgeneral Akar, bölgedeki birlikleri denetimi esnasında tank  içerisinde nöbet tutan bir askerle de sohbet etti. Akar, yeni doğmuş bir bebeği  olduğunu anlatan askere, "Gözün aydın. Gece uyutmuyor değil mi? 'Nöbetim var'  diye evden kaçıyorsun." esprisini yaptı.

Malatyalı olduğunu öğrendiği askere "Malatya'daki en büyük Türk kim?"  diye soran Akar, "İsmet İnönü" karşılığını aldı. Bunun üzerinde askere  Malatya'daki ikinci büyük Türk'ün kim olduğunu soran Akar'a asker "Turgut Özal"  olduğunu söyledi.

Asker, Malatya'daki üçüncü büyük Türk'ün de Battal Gazi olduğunu ifade  etti. "Peki dördüncüsü kim?" diyen Akar, askerden yanıt alamayınca, 2. Ordu  Komutanı Korgeneral Metin Temel olduğunu belirtti.

Akar, daha sonra "Entegre Sınır Güvenliği Sistemi"ne ilişkin bilgi  aldı.

Akar'a ziyaretlerinde Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref  Fakıbaba, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler, Deniz Kuvvetleri  Komutanı Koramiral Adnan Özbal, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral HASAN  Küçükakyüz ile 2. Ordu Komutanı Korgeneral Metin Temel de eşlik etti.

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2017, 17:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.