Ölümden saniye farkla kurtuldu

Kastamonu’da tahliye borusundan sarkan buz kütlesi, kaldırımdan geçen vatandaşın yanına düştü. Ölümden kıl payı kurtulan vatandaş, şaşkınlıkla yoluna devam etti.

Ölümden saniye farkla kurtuldu
banner150

 

 

Kastamonu’da tahliye borusundan sarkan buz kütlesi, havaların ısınmasıyla birlikte şehrin en işlek noktalarından Cumhuriyet Caddesi’ne düştü. Buz kütlesinin yoldan geçen bir vatandaşın tam yanına düşmesi güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. Güvenlik kamerası görüntülerinde, buz kütlesi düşmeden saniyeler önce kalabalık bir grubun yoldan geçtiği görülüyor. Buz kütlesi, kalabalık grubun ardından tek başına yoldan geçen vatandaşın yarım metre yakınına düşüyor. Vatandaş, saliselerle adeta ölümden kurtuluyor. Olayın şokunu hemen atlatamayan şahıs, hızlı adımlarla olay yerinden uzaklaşıyor.

 

Oluşan gürültü sebebiyle dışarı çıkan çevredeki vatandaşlar ise olayı anlamaya çalıştı. Esnaflar, yere düşen dev buz kütlesini gördüklerinde büyük şaşkınlık yaşadı. Esnaflardan Hasan Sadi Güngör, dün saat 16.30 sıralarında yaşanan yoğun kar yağışı sonrasında böyle bir felaketin yaşandığını belirterek, “Allah korudu hepimizi. Yağmur borularında biriken buzlar havaların biraz ısınmasıyla çözüldü. Boruyu dirsek yerinden kırarak yere sanki uçaksavar mermisi gibi indi. O sırada buradan geçen bir vatandaş saliselerle kurtuldu. Hepimizin de verilmiş sadakası varmış” dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2015, 15:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.