Nobel Ödüllü Aziz Sancar, o üniversiteden istifa etti

Sözcü gazetesi yazarı Serpil Yılmaz, Nobel Kimys Ödülü sahibi olan Aziz Sancar'ın, İstanbul Şehir Üniversitesi'nden istifa ettiğini okuyucularıyla paylaştı.

Nobel Ödüllü Aziz Sancar, o üniversiteden istifa etti
banner150

Sözcü gazetesi yazarı Serpil Yılmaz, 2015 senesi Nobel Kimya Ödülü’nü kazanan Aziz Sancar’ın mal varlığına haciz konan Şehir Üniversitesi’nin Mütevelli Heyeti üyeliğinden istifa ettiğini bugünkü köşesinden duyurdu.

Yılmaz, avukatı yoluyla istifa eden Sancar’ın “Şehir Üniversitesi’nin nerede olduğunu bile bilmiyorum. Sayın Ahmet Davutoğlu’nun isteğiyle mütevelli heyetine katılmayı 2016’da kabul ettim” açıklamasını yaptığını dile getirdi.

Yılmaz köşesinde şu ifadeleri kullandı:

“Sancar, Şehir Üniversitesi’nden istifasını ‘Son senede problemler çıkınca istifa ettim, hem yazılı olarak ve hem de avukatım vasıtasıyla…’ cümlesi ile açıklıyor.

Son seneden hangi senesi kastettiği anlaşılmıyor……

2019 senesi itibarıyla Davutoğlu’nun AKP’den ayrılması; 2015-2016 itibarıyla üniversitenin ekonomik ve idari yapısında meydana gelen krizler, kritik eşiklerdi.

Ya da etkili biri Sancar’ı arayıp ‘Hocam ne işin var orada. Çarşı karıştı, ayrıl’ telkininde bulundu”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.