Neyzen Özçimi'den ney kursları

0

Neyzen Özçimi'den ney kursları
banner150

 

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ‘Sanat Günleri’ programı çerçevesince Neyzen Sadreddin Özçimi’nin katkılarıyla Ney Kurslarını başlattı.

 

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Kadın ve Aile Şube Müdürlüğü’nce organize edilen Ney Kursu 24 Ocak 2015 Cumartesi günü Deligönüller Konağı’nda başladı. Ayda bir gün olan Ney Kursları 13.00-18.00 saatleri arasında verilecek. Aynı günün akşamında Katiphan’da Neyzen ve Ebru Kursu Hocası Sadreddin Özçimi ile sohbet ve Ney Dinletisi gerçekleştirildi.

 

 

Neyzen Sadreddin Özçimi, İslam Tasavvuf Musikisi’nde Ney’in çok önemli bir yere sahip olduğunu ifade ederek Ney musikisinin insana kazandırdıklarından bahsetti. Aynı zamanda Ney taksimi de sunan Sadreddin Özçimi, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin böylesine anlamlı bir kurs başlatmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

 

 

Sadreddin Özçimi’nin Ney ve Tasavvuf Musikisi üzerine gerçekleştirdiği sohbete Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Mehmet Fetih Yanardağ, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Gü

 

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2015, 09:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.