MİT görevlisiyim yalanıyla insanları böyle dolandırdı

Kayıp ailelerinin zaaflarından faydalanan dolandırıcı suçüstü yakalandı. Mersin'de "MİT görevlisiyim" diye kendini tanıtan, M.G. isimli vatandaşın 4 yıldır kayıp oğlunun PKK'nın elinde olduğunu, oğlunu para karşılığında kurtarabileceğini söyleyerek dolandıran zanlı, parayı alırken yakalandı

MİT görevlisiyim yalanıyla insanları böyle dolandırdı
banner150

4 yıldan bu yana kayıp oğlunu arayan ve yasadışı örgütlere katılmış olmasından endişelenen M.G.isimli baba, N.G. adlı biriyle tanıştı. Kendisini MİT görevlisi olarak tanıtarak, müşteki şahsın oğlunun PKK'nın elinde olduğunu tespit ettiğini söyleyen N.G., çocuğu kurtarabileceğini, bunun için de resmi işlemlerde kullanmak üzere paraya ihtiyacı olduğunu söyledi.

PARAYI ALIRKEN YAKALADILAR

Bunun üzerine M.G., güvendiği N.G.'ye 8 bin lira bedelinde 5 Cumhuriyet Altını verdi. Bir süre sonra M.G.'yi tekrar arayan N.G., çocuğu kurtarmak için PKK'ya para vermesi gerektiğini, bunun için de 10 bin liraya ihtiyacı olduğunu belirtti. Bunun üzerine kişinin dolandırıcı olabileceğinden şüphelenen M.G., durumu Mersin İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Yandol Büro Amirliği'ne bildirdi. Olayla ilgili çalışma başlatan ekipler, zanlının açık kimliğini belirledi. Şüphelinin parayı istediği adreste önceden önlem alan ekipler, zanlıyı parayı alırken suçüstü yakaladı. 

Emniyetteki ifadesinin alınmasının ardından adliyeye sevk edilen zanlı, tutuklandı. 

Emniyet çıkışı gazetecilerin "MİT mensubuyum diyerek vatandaşı dolandırdığınız söyleniyor doğru mu?" sorusuna, "Yalan, iftira diyen" N.G., vatandaşın parasını aldığınız söyleniyor? sorusuna da, "Kimsenin parasını almadım" yanıtını verdi.

Kaynak: Posta


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.