MİT'e operasyon! Çok sayıda kişi gözaltında

MİT Sinyal İstihbarat Dairesi bünyesinde görevli askerlere yönelik yürütülen soruşturmasında aktif görevde olan 15 astsubay hakkında gözaltı kararı verildi.Ayrıca İstanbul merkezli 17 ilde 'Bylock' kullandığı ve örgütün mali yapılanmasında bulunduğu belirtilen 60 kişinin yakalanması için polis harekete geçti.

MİT'e operasyon! Çok sayıda kişi gözaltında
banner150

İstanbul ve Ankara'dan peş peşe FETÖ operasyonu haberleri geldi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı ve İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılıkları örgütün şifreli haberleşme programı 'Bylock' kullandığı tespit edilen 43 kişi ile örgütün mali yapılanmasında bulunduğu belirtilen 17 kişinin yakalanmasına yönelik gözaltı kararı verdi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube ekipleri aralarında Ankara ve İzmir'in de aralarında bulunduğu 17 ilde 60 farklı adrese sabah erken saatlerde eş zamanlı baskın düzenledi. Polis ekiplerinin adreslerdeki aramaları devam ediyor.

MİT'TE GÖREVLİ 15 ASTSUBAYA GÖZALTI

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca Milli İstihbarat Başkanlığı (MİT) Sinyal İstihbarat Dairesi bünyesinde görevlendirilen askerlerden önceki tarihlerde yapılan operasyonlarda etkin pişmanlık hükümlerinden yararlananların ifade ve teşhisleri ile FETÖ terör örgütü ile irtibatları tespit edilen 15 astsubay hakkında gözaltı kararı verildi.

Gözaltına alınan şüphelilerin hepsinin aktif görevde olduğu öğrenilirken gözaltı işlemleri Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünce Ankara ve 6 ilde devam ediyor. Gözaltı kararı çıkan 15 astsubaydan 14'ü  yakalandı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.