Milli Mücadele, Andırın'da anlatıldı

Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 95. Yıldönümü kutlama etkinleri ilçelerde de devam ediyor.

Milli Mücadele, Andırın'da anlatıldı
banner150

 

Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 95. Yıldönümü kutlama etkinleri ilçelerde de devam ediyor.

 

Kurtuluş Bayramı kutlama etkinlikleri kapsamında Andırın’da bando konseri ve konferans düzenlendi. Andırın Belediye binası önünde Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Bandosu Mehteran konseri ile Andırın halkını coşturdu. Mini konserin ardından bando eşliğinde Andırın Şehit Yasin Höbek Ortaokulu Konferans Salonu’na geçildi.

 

Andırın Kaymakamı Mustafa Maslak, İlçe Belediye Başkanı Baki Tezcan, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Mehmet Fetih Yanardağ, Kültür Sanat ve Turizm Şube Müdürü Serdar Yakar ile meclis üyeleri  vatandaşların katıldığı konferansta Mustafa Yazgan konuşmacı olarak katıldı.

Konferansın açılış konuşmaları bölümünde Andırın kaymakamı Mustafa Maslak, İlçe Belediye Başkanı Baki Tezcan, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Mehmet Fetih Yanardağ birer konuşma yaptılar.

 

Daha sonra kürsüye gelen Mustafa Yazgan, “İdeal Gençlik ve Maraş Milli Mücadelesi”  konulu bir konferans verdi. Yazgan verdiği konferansta ideal gençliğin nasıl olması konusunda fikirlerini ifade ederken aynı zamanda Maraş Milli Mücadelesi’ni de anlattı. Konferansın sonunda Andırın Belediye Başkanı Baki Tezcan konferansından dolayı Mustafa Yazgan’a çiçek hediye etti.

 

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2015, 10:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.