MHP'li muhaliflerin yeni parti tarihi belli oldu

MHP’de muhaliflerin Haziran 2016’da gerçekleştirmiş olduğu ‘Olağanüstü Tüzük Kurultayı’nın mahkemece iptal edilmesinin ardından muhalefet cephesi yeni parti için çalışmalarına başladı.

MHP'li muhaliflerin yeni parti tarihi belli oldu
banner150

Meral Akşener, Sinan Oğan, Ümit Özdağ ve Koray Aydın’ın genel başkan adayı olarak 19 Haziran 2016’da gerçekleştirdiği “MHP Olağanüstü Tüzük Kurultayı”nın iptaline yönelik açılan davada, Ankara 3. Asliye Hukuk Mahkemesi’nden “kurultayın iptali ve bu kurultayda alınan tüm kararların yokluğunun tespiti” kararı çıktı. Yeni yol haritası için en başından bu yana bu davayı bekleyen muhalefet cephesinin ise bir sonraki siyasi adımları belli olmaya başladı. Buna göre muhaliflerin öncelikli hareket noktasını “referandumda hayır oyu veren yüzde 48’lik taban” oluşturacak.

Cumhuriyet gazetesinden Selda Güneysu'nun haberine göre yeni partiyi sonbaharda kurmayı hedefleyen muhalifler, ülkede “erken seçim” olması halinde ise kurultaylarını tamamlamış mevcut bir siyasi parti ile seçimlere girecek.

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2017, 14:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.