MHPde Süleyman ÖNER dönemi

MHP'nin Kahramanmaraş İl Delegeleri bugün yapılan kongrede, İl Teşkilatını, Süleyman Öner'e emanet etti.

MHPde Süleyman ÖNER dönemi
banner150

 

MHP'nin Kahramanmaraş İl Delegeleri bugün yapılan kongrede, İl Teşkilatını, Süleyman Öner'e  emanet etti.

 

MHP Kahramanmaraş İl Kongresi, Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi'nde yapıldı. 630 il delesi bulunan MHP Kahramanmaraş İl Teşkilatı'nın kongresine MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Gürbüz divan başkanlığı yaptı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından divan oluşturulurken, divanda başkanlığa Gürbüz, üyeliklere ise Mehmet Tanır ve Yusuf Bilen getirildi. Gürbüz, delegelere teşekkür ettikten sonra, Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin kongreye gönderdiği mesaj okundu.

 

İl Başkanı Ali Uyan'ın açılış konuşmasının ardından da il yönetim kurulu faaliyet raporu ve mali raporu okunarak, üyelerin ibrasına sunuldu. Yönetimin ibra edilmesinin ardından ise siyasi konuşmalara geçildi. İl başkan adayları Ömer Özkan, Muharrem Arıkan, Adem Gürz, Rafet Küsmüş ve Süleyman Özer  birer konuşma yaptılar. Genel Başkan Yardımcısı Oktay Gürbüz de, “Biz Ankara’da konuştuklarımızı gider Tunceli’de, Hakkari’de ve Şırnak’ta da söyleriz" diyerek, şunları kaydetti:

 

"MHP bin yıllık kardeşlik hukukunun temsilcisi olmuş. Neden bize düşmanlar çünkü, MHP bunların önünde tek engeldir. Hükümetin görevi devletin sınırları içerisinde yer alan her karış toprakta devlet hakimiyetini kurmaktır. Birbirimizin hakkına hukukuna saygılı olmamız lazım. Ama öncelikle ülkücü hareketin kazasız belasız gelecek kuşaklara aktarılması için elimizden gelen gayreti sarf edeceğiz. Çünkü bu ülkenin alternatif partisi MHP’dir"

 

Konuşmaların ardından oylamaya geçildi. 5 adayın yarıştığı kongrede sandık saat 17:00'da açıldı ve sayım başladı. Adaylar ve taraftarları sayım sonuçlarını meraklı bir bekleyiş içerisinde izlerken, sayımın tamamlanmasının ardından ise sonuçlar açıklandı.

 

Buna göre MHP'nin 630 il delegesinden 565 oy kullanıldı. Kullanılan oylardan 1 geçersiz sayılırken; adayların aldığı oy dağılımı ise şöyle oldu: 210 oy Süleyman Öner, 195 oy Ömer Özkan, 83 oy Rafet Küsmüş, 48 oy Adem Gürz, 26 oy Muharrem Arıkan.

 

Bu sonuçlardan sonra Süleyman Öner'in listesi MHP İl Yönetimine seçildi.

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2015, 19:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.