MHP Lideri Bahçeli 'af' talebinin gerekçesini açıkladı!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, geçtiğimiz günlerde ortaya attığı af talebinin nedenini açıkladı. Bahçeli, ''Kader kurbanı olan insanları ayıklayıp dışarı çıkartın. Türkiye biraz rahatlasın rehabilite olsun. FETÖ ve PKK hapisteki kader mahkumları üzerinden kaos planlıyor'' dedi.

MHP Lideri Bahçeli 'af' talebinin gerekçesini açıkladı!
banner150

MHP Lideri Bahçeli, genel af önerisiyle gündeme gelmiş ancak iktidardan 'Gündemimizde yok' yanıtını almıştı. Bahçeli bu kez de genel af önerisini isyan ile gündeme getirdi. Bahçeli, ''Cezaevindekiler kader kurbanı olmaktan çıkıp FETÖ'nün, PKK'nın kurbanı haline gelir, seçime 1 hafta 10 gün kala bir talimat ile isyan başlatırlar ise ne olur?'' dedi ve 'kader kurbanı' diye nitelediği hükümlülerin dışarı çıkmasını istedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiye ve dünya gündemiyle ilgili Sabah'a konuştu ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan veto yiyen genel af önerisi isyan ile gündeme getirdi. Sabah'tan Şebnem Bursalı'nın soruları ve Bahçeli'nin cevapları şöyle:

Terör ve FETÖ suçluları hariç kader kurbanları olarak belirttiğiniz tutuklularla ilgili af öneriniz oldu. Neden gündeme getirdiniz?

Terörden tutuklular için gayret göstereceğiniz yerde 235 bin gariban var cezaevinde bunlarla uğraşın dedik. Cezaevlerindekilerin belli bir oranı PKK ve FETÖ'den. Kalanları adi suçlu ve kader kurbanı. Canileri, istismarcıları ayıkladıktan sonra kalanları gözümüzün önüne getirin. Bunların büyük bir kısmı çocuk, genç. Cezaevindeki hayat, insan onuruyla pek bağdaşmayan bir hayattır. Bu zemini işledikleri takdirde Türkiye, büyük bir felakete sürüklenebilir. Gezi olaylarından çok daha korkunç ve çok daha gaddar olur. Cezaevindekiler kader kurbanı olmaktan çıkıp FETÖ'nün, PKK'nın kurbanı haline gelir, seçime 1 hafta 10 gün kala bir talimat ile isyan başlatırlar ise ne olur? Kader kurbanı olan insanları ayıklayıp dışarı çıkartın, Türkiye biraz rahatlasın, rehabilite olsun. Bu teröristleri 2 kişilik 3 kişilik yerlerde tutuluyor, kader kurbanı olan suçluların koğuşuna birer ajanlarını gönderiyor bu teröristler ve onlar orada fitne yayıyor. Cezaevleri, Afrin'de atılan bombalardan daha tehlikeli bir bombadır.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2018, 10:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.