Mezarın üstünde bıçak saplanmış fotoğrafta yazanlar şoke etti!

M. Salih Tatlıcı’nın mirasının büyük bölümünü bıraktığı ikinci eşi Nurten Tatlıcı ve oğlu, mezar taşına kendileri için bıçaklı tehdit mesajı bırakan iki kişi hakkında uzaklaştırma kararı aldırdı.

Mezarın üstünde bıçak saplanmış fotoğrafta yazanlar şoke etti!

Sabah gazetesinden Ali Oktay'ın haberine göre, merhum Mehmet Salih Tatlıcı'nın 3 milyar dolarlık mirasının büyük bir kısmı ikinci eşi Nurten Tatlıcı ile oğlu Uğur Tatlıcı'ya kaldı. Kardeşler ve eşler arasındaki miras kavgası ise 10 yıldır sürüyor. Nurten Tatlıcı merhum eşinin Yeniköy'deki kabrine 28 Eylül ve 12 Ekim'de yaptığı ziyaretler sırasında eski şirket çalışanı Murat Y.'nin karşısına çıkmasından duyduğu rahatsızlığı ifade etmişti. Nitekim geçmişte açılan bir ceza davasında Murat Y. sanık olarak yargılanmıştı.

Nurten Tatlıcı daha önce yine merhumun mezarına 'A' harfinin kazıldığı, bir küfür yazısının yazıldığını mezarlık görevlileri iletmiş ve bu yazıları mezar taşından sildirmişti. Nurten Tatlıcı en son 20 Aralık 2018'de kabir ziyaretine gittiğinde kendisi ve oğlunun cenazede çekilmiş bir fotoğrafının üstüne bıçak saplanmış halde mezar taşına bırakıldığını gördü. Fotoğrafın üstünde 'daha çok ağlayacak', altında ise 'bu miras kimseye yar olmayacak' yazıyordu.

Tutanak tutturan Nurten Tatlıcı ve oğlu savcılığa şikayette bulundu. Tatlıcı'nın avukatı, "Bu, mafya usulü ciddi bir ölümle tehdit mesajıdır" diyerek Murat Y. ve M.T.'den korunma talep etti. Mahkeme, iki isim hakkında 2 ay süreyle tedbir kararı verdi. Mahkemenin 2 aylık tedbir kararı iki hafta önce bitince anne Nurten Tatlıcı ile Uğur Tatlıcı süre uzatım talebinde bulundu. Mahkeme bu defa 1 ay süreyle Murat Y. ve M.T.'nin anne ve oğluna, işyerine ve konutuna 50 metreden fazla yaklaşmamasına, şiddet tehdidi, aşağılama ve küçük düşürmeyi içeren söz ve davranışlarda bulunmamasına ve iletişim araçlarıyla rahatsız etmemelerine karar verdi.

YORUM EKLE

banner117

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.