Merakla bekleniyordu! Ergenekon davasında karar verildi...

Ergenekon davasında, tüm sanıkların "silahlı örgüt kurmak yönetmek, üyelik, yardım ve yataklık" suçundan beraatine karar verildi.

Merakla bekleniyordu! Ergenekon davasında karar verildi...
banner150

Daha önce verilen beraat, görevsizlik ve düşme  kararları sonrasında 235 sanık yönünden devam eden "Ergenekon" davasında tüm  sanıkların "silahlı örgüt kurmak yönetmek, üyelik, yardım ve yataklık" suçundan  beraatine hükmedildi.

İstanbul 4. Ağır Ceza Mahkemesindeki onuncu duruşmanın öğleden sonraki  oturumunda karar açıklandı.

Mahkeme heyeti, "Ergenekon örgütü" adı altında bir örgüt olmadığı  için, "örgüt kurmak, yönetmek, üyelik, yardım ve yataklık" suçlarından açılan tüm  davalar yönünden sanıkların tümünün beraatine karar verdi.

Tutuklu sanıklardan Alparslan Arslan, Erhan Timuroğlu, İsmail Sağır ve  Osman Yıldırım'a yöneltilen bütün suçlarının, cezası en yüksek olan "Anayasayı  ihlal" suçu kapsamında değerlendirildiğini belirten heyet, bu sanıklardan  Alparslan Arslan'ın ağırlaştırılmış müebbet, diğer sanıklar Timuroğlu, Sağır ve  Yıldırım'ın ise, müebbet hapis cezasına çarptırılmasına hükmetti.

Mahkeme heyeti, diğer sanıklarla ilgili ceza ve beraat kararlarını  açıklamaya devam ediyor.

KAYNAK: AA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.