Memurlar dikkat! kıyafet yönetmeliği değişti yeni sistem...

Yüz binlerce memuru ilgilendiriyor. Kıyafet yönetmeliği değişikliği resmi gazetede yayımlandı. Emniyet, resmi üniforma giyen personele verilecek giyim eşyalarını tahsis etmek üzere puana dayalı bir dağıtım sistemi hazırlayacak. Bu sistemde, her giyeceğin bir puan karşılığı olacak. İşte tüm detaylar...

Memurlar dikkat! kıyafet yönetmeliği değişti yeni sistem...

Memurlara Yapılacak Kıyafet Yardımı Yönetmeliği'nde değişiklik yapıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzalı değişiklik kararı Resmi Gazete'de yayımlandı. Özellikle polislerin kıyafet yardımlarına yeni düzen getirildi.   

PUAN HESABINA GÖRE DAĞITILACAK

Yapılan değişikliğe göre; takviye hazır kuvvet personeline de, Emniyet Hizmetleri Sınıfında düzenlenmiş olan giyecekler verilebilecektir. Giyim eşyalarından verilmesi gerekenler, İçişleri Bakanlığınca hazırlanan yönetmelik ile belirlenecek.
Emniyet, resmi üniforma giyen personele verilecek giyim eşyalarını tahsis etmek üzere puan esasına dayalı bir dağıtım sistemi kuracaktır. Bu sistemde, her giyeceğin bir puan karşılığı olacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.