Melih Gökçekten şok tweet: Seni istemiyoruz Bülent Arınç

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, çözüm sürecine yönelik açıklamaları nedeniyle eleştirmesine en sert tepki Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'ten geldi.

Melih Gökçekten şok tweet: Seni istemiyoruz Bülent Arınç


 

Gökçek, Çözüm Süreci ile ilgili gelişmelerin ardından gündemi sarsan açıklamalarda bulunan ve açıkça Erdoğan'ı eleştiren Arınç'ı Twitter'da hedef aldı. Gökçek, şöyle yazdı:

 

"Amaç liderimizi yok etmek"

 

 "Aziz milletim, bu açıklamamı yaparken çok düşündüm ama sonunda yazmaya karar verdim. Ak Parti'mizde fitne ateşini yakmak isteyenler var. Biz, davamıza ve bugüne kadar toz kondurmadan yola devam ettik. Allah, bu millete ve İslam alemine bir lider lütfetti. Okyanus ötesindeki güçler ve onun maşalarının tek amacı liderimizi yok etmek. Gezi'yi, 17 ve 25 Aralık'ı denediler olmadı. Cumhurbaşkanlığı seçiminde yedi düvel birleşti havalarını aldılar. Şimdi 7 Haziran seçimlerinde tek arzuları HDP'yi barajı geçirtmek. Bunun için CHP Genel Merkezi bile HDP'ye çalışıyor. Paralel yapıya talimat geldi oylarını HDP'ye verecekler.

 

"En çok üzüntü duyan kişi Davutoğlu"

 

Paralel yapı içinde hep bir laf dolaşıp duruyordu. 'Ak Parti'ye son anda öyle bir darbe vuracağız ki altından kalkmaları mümkün olmayacak' diye. Hep merak etmişimdir acaba bize nereden vuracaklar? İtiraf etmeliyim böyle bir darbe beklemiyordum. Bizi içimizden vurmak istediler ve bu darbeyi Bülent Arınç'la gerçekleştirdiler. Herkes Arınç'ın açıklamasını hükümet adına yapılmış gibi algıladı. Böyle bir algı oluşturulmak istendi ve de başarılı olundu. Oysa hükümetin bakanlarının bu konuda aşırı rahatsız olduğunu ben yakınen biliyorum. Olaydan en çok üzüntü duyan kişi ise Sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu'dur."


 

"Bülent Bey, Fethullah Hoca'mın son kozuydu"

 

Twitter'da Arınç'ın damadı Yeter ile çekilen fotoğrafını paylaşan Gökçek, şunları kaydetti:

 

"Arınç'ın açıklamalarının perde arkasını açıklıyorum hem de belgeyle. Arınç'ın kızı ve damadı Doç. Dr. Ekrem Yeter fanatik paralelcidir. Bunu ben söylersem, birileri, 'iftira' diyebilir. Buyrun 23 Mart 2014'de Ahmet Hakan Hürriyet'te ki köşesinde yazmış. Dünden beri konuyu araştırıyorum. Paralel yapıda kalıp kalmamayı hâlâ kendi nefsiyle tartışan eski bir arkadaş, olayı, 'Bülent Bey, Fethullah Hoca'mın son kozuydu. Bülent Bey, kızının, ve özellikle damadının baskısına dayanamaz. Bu çıkışı yapmasa aile çok ciddi şekilde sorunla karşılaşırdı. Baba, bir suretle ikna edildi' diye anlattı.

 

Arınç'ın çıkışının hükümetle filan ilişkisi yok.

 

"Sonuna kadar diren" talimatı

 

Arınç'ın çıkışı paralel yapının talimatıyla oldu. Arınç gibi dava adamı olduğunu söyleyen bir kişinin fitne ateşini yakacak böyle bir söylemi söylemesi başka türlü izah edilemez. Artık Ak Parti'nin sözcüsü olamaz, bizi temsil edemez. Arınç'a şu andan itibaren düşen görev derhal istifa etmesidir. Acak istifa'yı, paralel yapının, 'sonuna kadar direneceksin' talimatı nedeniyle çok zayıf bir ihtimal olarak görüyorum. Bu durumda görev hükümete düşecektir. Arınç, görevden alınmalı. Bugünkü gazetelere bakın Arınç haberi Hürriyet'te manşet ama Zaman ve Bugün'de kibrit kutusu büyüklüğünde. Bu bile kumpasın en güzel belgesi. Paralel yapının üzerine atlayacağı haberi sanki umursamıyormuş gibi görmesi başka nasıl izah edilir? Ancak pusuda bekleyen Hürriyet, konuya tam damardan girmiş. Bunlar beyhude gayrettir. Bu kez bumerang dönüp dolaşıp Arınç'ı ve kendisine talimat verenleri vuracak. Yüce rabbim, "Sizin nice şer bildiklerinizde hayır vardır" buyuruyor. Bülent Arınç seni istemiyoruz."

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2015, 15:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.