MARTIdan mama desteği!

MARTI Derneği, Kahramanmaraş'taki Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezine mama bağışında bulundu‏.

MARTIdan mama desteği!

 

Kahramanmaraş Tabii Hayata ve Hayvanlara Işık Derneği (MARTI), Kahramanmaraş'taki Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezine mama bağışında bulundu‏.

 

 

MARTI Yönetim Kurulu Başkanı ve Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP)s Temsilcisi Çiğdem Şeker ve arkadaşları, sokak hayvanları ile ilgili önemli çalışmalara imza atmaya devam ediyorlar. Şeker ve arkadaşları, Dulkadiroğlu ilçesi sınırları içerisinde yer alan Kapıçam Bölgesi'ndeki Büyükşehir Belediyesi Sahipsiz Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezine mama bağışında bulundular. Başkan Çiğdem Şeker, " 5199 sayılı yasa gereği sokak hayvanları alınıp,  küpelenmekte, aşılanmakta, kısırlaştırıldıktan sonra alındıkları yerlere yasa gereği geri bırakılmaktadır" diyerek, şunları söyledi:

 

"Sokaklarda gördüğümüz kulağı küpeli sokak hayvanlarının aşılı ve sağlıklı hayvanlar olduğunu unutmayalım. Rehabilitasyon merkezimiz aynı zamanda yine sahipsiz sokak hayvanlarının tedavi ve bakımlarını yerine getirmektedir.  Ayrıca zor durumda olan yaralı, kırıklı, yaşlı ve h as ta hayvanların da bakımlarını üstlenmiştir. Fakat bu demek değildir ki gördüğümüz her hayvanı Rehabilitasyon merkezi ne yollayabiliriz.

 

Duyarlı Kahramanmaraş halkından da rica ediyoruz ki lütfen kedi yavrularını ve köpek yavrularını belirli bir olgunluğa ulaşmadan, en azından kendi kendine yiyebilir duruma gelmeden anne sütü alırken annelerinden ayırmayınız.  Annesinden ayırarak bakımevine gönderilen tüm yavrular anne sütü alamadığı için çok fazla hastalanmakta ve hayvan kaybımız artmaktadır. Eminim böyle bir günahın vebalini bilmeden de olsa kimse boynunda taşımak istemez.

 

Özellikle ilkbahar ve sonbaharda yani yavrulama döneminde yaşanan bu kayıplara çok fazla üzülmekteyiz.. Bu dönemde yavruları annelerinden ayırıp bakımevine göndermek yerine onların yavrularını güvenle büyütebilecekleri korunaklı alanlar oluşturup, beslenmelerine ve barınmalarına destek olmak inanın çok daha değerli bir faaliyet...

 

Bakımevinde bu tür yavru artışlarında kullanılmak üzere kurur mama ve anne sütü stokunun olması gerektiğinin altını ısrarla çizmemize rağmen bu tür yavru nakillerinin arttığı dönemlerde mama sıkıntısını yoğun bir şekilde yaşamaktayız. Yetkililerden de bu konuda hassasiyet beklemekteyiz. Bu yüzden yavru popülâsyonunun arttığı bu dönemde biz de MARTI Derneği olarak sorunun çözümüne geçici de olsa yardımcı olmak adına, en azından belediye yetkilileri bu stok sorununu halledene kadar yeteceğini düşündüğümüz miktarda kuru mama ve anne sütünü bakımevimize bağışlamış bulunmaktayız.

 

Sizler de Kapıçam karşısındaki bu alanı ziyarete giderken belki ufak bir paket mama ile insanların refahı için kafesler ardına kapatılan bu garip hayvanlara ufak bir hediye götürebilir, sorunun değil çözümün bir parçası olmayı tercih edebilirsiniz. Bu konuda tüm hemşerilerimizden hassasiyet ve destek bekliyoruz. Lütfen yavruları annelerinden ayırmayınız, koruyup, kollayınız."

 

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2015, 14:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.