Mardin'den kahreden haber! Özel Harekat Şube Müdürü Tufan Kansuva şehit oldu

Mardin'in Ömerli ilçesinde PKK'lı teröristlerin hain saldırısı sonrasında Mardin Polis Özel Harekat Şube Müdürü Tufan Kansuva şehit düştü, 1 güvenlik korucusu yaralandı

Mardin'den kahreden haber! Özel Harekat Şube Müdürü Tufan Kansuva şehit oldu
banner150

Mardin'den acı haber geldi.  Valilikten yapılan açıklamada, Ömerli ilçesinin Ömeryan kırsalında  faaliyet yürüten bölücü terör örgütü mensuplarını etkisiz hale getirmek,  teröristler tarafından kullanıldığı değerlendirilen sığınak ve barınaklarını  bularak tahrip etmek maksadıyla 7 Eylül'de İl Jandarma Komutanlığı ve Emniyet  Müdürlüğünce yürütülen "Şafak 127 Operasyonu" kapsamında yapılan yer gösterme  faaliyetleri esnasında teröristlerce yapılan  saldırıda Mardin Polis Özel Harekat  Şube Müdürü Tufan Kansuva ve bir güvenlik korucusunun yaralandığı bildirildi.

Yaralıların süratle Mardin Devlet Hastanesi'ne intikalinin sağlandığı  kaydedilen açıklamada, "Yapılan tüm müdahalelere rağmen Polis Özel Harekat Şube  Müdürü Tufan Kansuva kurtarılamayarak şehit olmuştur. Yaralı güvenlik korucumuzun  tedavisi ise halen devam etmektedir." denildi.
Teröristleri etkisiz hale getirmek için bölgede operasyonların sürdüğü  aktarılan açıklamada, bölge halkının desteğiyle huzur ve güvenliği sağlamak  amacıyla terörle mücadele kapsamında yürütülen faaliyetlerin kararlılıkla devam  edeceği belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2019, 13:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.