Mahçiçek: 'Anne, en iyi koruyucu ve en iyi öğretmendir'

Kahramanmaraş Merkez İlçe Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, insan yaşamındaki en kıymetli varlığın anneler olduğunu belirterek, "Anne, en iyi koruyucu ve en iyi öğretmendir" dedi.

Mahçiçek:  'Anne, en iyi koruyucu ve en iyi öğretmendir'

 

Başkan Mahçiçek, Anneler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, dünyada karşılıksız sevginin anne sevgisi olduğunu belirtti. Mahçiçek mesajında şu ifadelere yer verdi:

 

"Doğumumuzdan ölümümüze kadar geçen süreçte nurlu ellerini üzerimizden eksik etmeyen, sevgi ve şefkatle, fikren ve bedenen sağlıklı nesillerin yetiştirilmesinde büyük bir sorumluluk üstlenen annelerimiz, belkide dünyanın en zor görevini yerine getirmektedirler. Bu nedenle ki, sevgili Peygamberimiz, 'Cennet Anaların ayakları altındadır' diyerek değerli annelerimize ne kadar saygı, sevgi ve hürmet, göstermemiz gerektiğini ifade etmiştir.

 

Şüphesiz, anne sadece insanı dünyaya getiren varlık değil, aynı zamanda insanın doğduğu andan itibaren hem koruyucusu, hem bakıcısı, hem de en iyi öğretmenidir.Hayatları boyunca evlatlarının mutlu olması ve başarıları için büyük bir sabır ve gayret gösteren annelerimizin üzerimizde ödenemez hakları bulunmaktadır.

 

Dolayısıyla bizlerin üzerine düşen en değerli varlıklarımız olan annelerimize hak ettikleri sevgi ve saygıyı göstererek başımıza tac etmeliyiz.

 

Bu duygu ve düşüncelerle yuvalarımızın mimarı tüm annelerimizin anneler gününü kutluyor; sevgi, saygı ve hürmetlerimle selamlıyorum."

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE