Maganda kurşunu onu almıştı! Selin 6 çocuğa can oldu...

Balıkesir'in Erdek ilçesinde, eğlence mekanına, pompalı tüfekle ateş açan Erdem Turan adlı şahıs, Selin Cebeci (10) ile Mehmet Solaklar'ı (46) vurdu. Selin’in, doktorlarının tüm müdahalesine rağmen, 6 gün sonra beyin ölümü gerçekleşti. Cebeci ailesi, kızlarının organlarını bağışlama kararı aldı.

Maganda kurşunu onu almıştı! Selin 6 çocuğa can oldu...

Korkunç olay, 12 Ağustos 2019 tarihinde, Erdek’in Ocaklar Mahallesi’nde meydana geldi. Eğlence mekanında güvenlik görevlisi Emrah Saltık (33) ile müşteri Erdem Turan (23) arasında bilinmeyen nedenle tartışma çıktı. Çevredekilerin araya girmesiyle Erdem Turan, mekandan ayrıldı.

TEKRAR GELİP DEHŞET SAÇTI

Akşam saatlerinde taksiye eğlence mekanının önüne gelen Turan, yanında getirdiği pompalı tüfekle, kapıda nöbet tutan Emrah Saltık’a doğru ateş açtı. Saltık’ın eğlence mekanının içine kaçmasıyla ateş açmaya devam eden Turan, daha sonra taksiye binip kaçtı. Olayda yaralanan 2’si ağır 5 kişi Bandırma Devlet ile Erdek Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Kalbine saçma isabet eden Mehmet Solaklar (46), olaydan bir gün sonra hayatını kaybetti. Olay gecesi, annesi Sinem ve babası Serkan Cebeci ile eğlence mekanında bulunan Selin Cebeci de başına isabet eden saçmalarla ağır yaralandı. Selin’in, doktorların tüm müdahalesine rağmen, 6 gün sonra beyin ölümü gerçekleşti.

Cebeci ailesi, kızlarının organlarını bağışlama kararı aldı. Bunun üzerine Selin’in kalbi, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde, kalp nakli bekleyen 11 yaşındaki kız çocuğuna nakledildi. Kalp Damar Cerrahisi Bölümü’nden Prof. Dr. Murat Güvener ve organ nakli ekibi ile beraber önceki gün gerçekleştirilen ameliyat sonrası çocuk hasta, yoğun bakımda takibe alındı.

Hastanın durumunun iyi olduğu öğrenildi. Selin’in karaciğeri, böbrekleri ve korneaları ise Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde organ bekleyen 5 çocuğa nakledildi. Selin’in akciğerlerinin ise nakil için uygun olmadığı öğrenildi.

KAYNAK: DHA

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2019, 14:48
YORUM EKLE

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.