Koç: 'Çocuklarımızın geleceğinden endişeliyim'

Ali Koç, İşsizliğin dünyanın her yerinde büyük sorun olarak ortaya çıktığını söyleyerek, 'Bu gidişat beraberinde sosyal sorunlar ve ciddi gerginlik getiriyor. Ben şahsen 6 ve 8 yaşında iki çocuk sahibi bir baba olarak çocuklarımızın geleceğinden, bu gidişata baktığımız zaman, endişe duymamak mümkün değil diye düşünüyorum' dedi.

Koç: 'Çocuklarımızın geleceğinden endişeliyim'

Küresel İşbaşında Eğitim Ağı’nın (GAN) ilk ulusal uygulaması TİSK’in önderliğinde Türkiye’de kuruldu.


G20-OECD İşbaşında Eğitimin Geliştirilmesi Konferansı ve GAN Türkiye ağı açılışı ve imza töreni Antalya Akra Barut Otel’de yapıldı. Törene, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’in yanı sıra B20 İstihdam Görev Gücü’nün Koordinatör Eş Başkanı ve Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ali Koç, işverenlerin dünyadaki en üst örgütü olan Uluslararası İşverenler Teşkilatı (IOE) Başkanı Daniel Funes de Rioja, TİSK Başkanı Yağız Eyüboğlu, L20 Türkiye Başkanı Ergün Atalay, ILO, OECD, B20 ve L20 temsilcileri ile Türkiye’nin önde gelen şirketlerinin temsilcileri katıldı. 

"ÇOCUKLARIMIZIN GELECEĞİNDEN ENDİŞELİYİM"

Bu çağın sorunlarının başında, özellikle 2008 yılından bu yana artan işsizlik ve istihdamla ilgili sorunlar geldiğini kaydeden Koç, "Son dönemdeki krizler yaramızı daha da derinleştirdi ve iyileştirme de arzu ettiğimiz seviyede değil" dedi.

İşsizliğin dünyanın her yerinde büyük sorun olarak ortaya çıktığını söyleyen Ali Koç, şöyle konuştu: "Her kesimden milyonlarca insanın umutları yok oluyor, hayatları kararıyor ve onlar açısından dünya yaşanmaz bir konuma geliyor. Tabi ki bu gidişat da berberinde sosyal sorunlar ve ciddi gerginlik getiriyor. Ben şahsen 6 ve 8 yaşında iki çocuk sahibi bir baba olarak çocuklarımızın geleceğinden, bu gidişata baktığımız zaman, endişe duymamak mümkün değil diye düşünüyorum. Eminim bu da hepiniz için geçerlidir." 

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2015, 08:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kızıl güney
Kızıl güney - 3 yıl Önce

Video belediyenin 2. Katı açıkça belli bu adamın videosu orada kim çekti yada çektirdi 2. Kat başkanlık karıdır

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.