Kızına cinsel istismar sanığı babaya 30 yıl hapis

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC), 17 yaşında olan kızını yaklaşık 3 yıl istismar etmekten yargılanan 44 yaşındaki H.D., 30 yıl hapse mahkûm edildi.

Kızına cinsel istismar sanığı babaya 30 yıl hapis
banner150

KKTC'de büyük tepki çeken olay, Kasım 2018de Lefkoşa'ya bağlı Alayköy'de ortaya çıkmıştı.

Baba ile kızın durumundan şüphelenen köylüler, Sosyal Hizmetler Dairesi'ne başvurarak yardım istemiş ve daire ile polis işbirliği yapmıştı. Polisin, kıza karşı cinsel istismar olduğunu belirlemesi üzerine baba H.D. gözaltına alınmıştı.

Baba, aleyhindeki suçlamaları kabul ederken, soruşturma sırasında kızın cep telefonunda ise, istismara uğradığı anlara ait ses kayıtları bulundu.

Çocukları istismar etme ve cinsel taciz dahil pek çok suçlamayla tutuklanan zanlı H.D., Lefkoşa Kaza Mahkemesi'ne çıkarıldı. Mahkemede ifadesine başvurulan polis memuru, H.D.nin Şubat 2016 ile 6 Ekim 2018 tarihleri arasında kızını istismar ettiğini belirtti. Polis, olayın 16 Ekim 2018de saat 11:30da Sosyal Hizmetler Dairesi yetkilileri tarafından polise bildirildiğini ve soruşturma başlatıldığını söyledi.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi'nin 30 yıl hapse mahkûm ettiği H.D., Lefkoşa Kapalı Cezaevi'ne gönderildi.


 

KAYNAK: DHA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.