Kırcılı: Kahramanmaraş tüm Türkiye'ye örnek oluyor

Birlik ve beraberliği kaynaştırmak, meslektaşlarıyla istişareler yapmak isteyen sürücü eğitmenleri, Kahramanmaraş'ta bir araya geldiler.

Kırcılı: Kahramanmaraş tüm Türkiye'ye örnek oluyor

Birlik ve beraberliği kaynaştırmak, meslektaşlarıyla istişareler yapmak isteyen sürücü eğitmenleri,  Kahramanmaraş'ta bir araya geldiler.

 


Ankara Direksiyon Eğitmenleri Derneği Başkanı Melike Çenet Kırcılı, "Türkiye'deki farklı illerde yer alan sürücü kurslarında eğitmenlik yapan bir grup eğitmen kurdukları Ankara Direksiyon Eğitmenleri Derneğin Bugün Kahramanmaraş'ta dernek Kurmak için Çalışmalar için geldi.  

 


Türkiye’nin çeşitli illerinden faaliyetlerin yanı sıra bugünde Kahramanmaraş'a gelen sürücü kursu eğitmenleri, meslektaşlarıyla istişareler yapmak için burada olduklarını bildirdiler, Kırcılı şunları söyledi: “Öncelikle bizler eğitime gerçekten görsel olarak bir iş ticaret olarak bakmaktan ziyade, daha çok eğitimiyle ‘işin mutfağıyla’ ilgileniyoruz. Eğitimcilerin sorunlarını çözebilmek adına bu çatıyı oluşturmuş bulunmaktayız. Daha iyi bir nasıl eğitim verebiliriz?  Neler yapabiliriz? Bunlarla ilgili çalışmalar içerisindeyiz. Burada sürücü kurslarımızla tanışmak, bir araya gelmek olumluydu buradan gayet güzel duygu ve düşüncelerle ayrılacağız. Amacımız birlik ve bütünlüğü sağlamaktı, bu nedenle gelen, katılan birlik içerisinde olan ve olacak olan tüm arkadaşlarımıza, meslektaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

 


Kahramanmaraş'a gelmemin nedeni dernek faaliyetlerimizi bütün illere yaymaktır. Bölgelerde dernekler kurup, sivil toplum örgütleri oluşturup hem direksiyon eğitmenlerinin birlike beraberlik içerisinde olması hem de hak ve hukukları hakkında yönetmeliklerle, yönelgelerle bilgilendirmek." dedi.

 

 


Kırcılı, "Yeni yapılacak olan hizmetleri tanıtmak; direksiyon eğitmenlerinin hizmet içerisinde alacağı programlar. Sınavlarda neler yapılacağı. Çalışırken öğrenciye verecekleri eğitimde kaliteyi nasıl arttırabilecekleri hakkında eğitmenlerimizi bilgilendiriyoruz diyen Kırcılı sözlerine şu şekilde devam etti Kahramanmaraş'taki Eğitime olan katılım çok iyiydi. Gayet güzel bir eğitim ortamı geçirdik.

 


Türkiye genelinde araç eğitmenlerinin büyük sıkıntılar çekiyor. İşimiz tehlikeli bir iş araca hiç araba kullanmayı bilmeyen kişiler biniyor ve onları eğitmekte kolay olmuyor. 


Kahramanmaraş Sürücü kursları Derneği  Başkanı  Seyfi Moroğlu Bize vermiş olduğu katkı ve desteklerinden dolayı kendisine çok teşekkür ederim." dedi.  

 


KAHRAMANMARAŞ ÇOK İYİ ORTAM'DA 

 


Zorlukları Türkiye geneline vurduğumuz zaman Kahramanmaraş'ın çok güzel bir uygulama yaptığı göz ardı edilemez. Kahramanmaraş'ın eğitmenleri Türkiye'ye göre çok iyi bir ortamda çalışıyor. Burada ki tüm kurumları tebrik ediyorum hem çalışma alanı olarak düzenliler. Artı olarakta eğitmenlerin hakları konusunda duyarlı davranıyorlar.

 

 


Eğitmenlerden aldığım bilgilere göre hareket ediyorum. Maaş ve çalışma konusu hakkında da sıkıntılı olan bölgelere göre de değerlendirdiğim zaman Kahramanmaraş bu konuda daha iyi. Kahramanmaraş'ın da tüm illere örnek olmasını istiyorum.

 


Özel Sürücü Kursları Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Baykal, "Yeni ehliyet uygulamasında ehliyetlerini yenilemek isteyenler, Emniyet Genel Müdürlüğü'nden randevusunu alacak. Randevu alındıktan sonra 4 tane biyometrik fotoğraf 20 TL Halk Bankası'na para yatırmak üzere Trafik Tescil kuruluşlarına başvuruda bulunuyor. Tüm ilçelerde dâhil olmak üzere başvuru yapılıyor. Başvuru yapıldıktan sonrada 15 gün geçerli olmak üzere kâğıt üzerinde geçici ehliyet belgesi veriliyor. Kâğıt verildikten sonra 25 veya 27. günü Ankara Emniyet Genel Müdürlüğü'nden PTT vasıtasıyla mesaj geliyor. PTT açıklamasında belgeniz alındı en kısa zamanda size ulaşılacak diyor bu zaman zarfıda 1 ay sürüyor tüm bunların sonucunda da ehliyet elimize geçiyor." dedi.

 

KANAL MARAŞ

İsmail BOZDOĞAN

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE